Lähettääkö Jumala eksytyksen/herätyksen?

Missäviipyy

Kaikki on Jumalan kädessä, ajat ja paikat ja tapahtumatkin?
Näin uskovat uskoo.
Mitä tekee paholainen?
Aloittaa syyttämällä: Missä viipyy herätys?
Ikään kuin se olisi ihmisen työtä.

Mitä tekee paholainen? Syyttää Jumalan lapsia.

6

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iu987d

      Kylläpäs aloittajalla on asiat huonosti. Omatunto syyttää. Ei kukaan muu kuin omassa sisimmässä oleva ongelma. Parannuksen paikalle aloittaja!

    • Hätähousuille

      Leviäähän tieto netin kautta (ohjelma-arkisto), parantuneiden ja muidenkin paikallaolleiden kautta, puhumattakaan suoran live-ohjelman katsojista, ja sitä tietä edelleen esim. puskaradion kautta. Ei kannata hätäillä! Pieniä tulia syttyy ympäri Suomen (myös ulkomailla) ja niistä tulee sitten suurempia tulia.

    • Eitullutherätystä

      Nyt asiaan. Owuor lupasi että suuri herätys tulee Eurooppaan ( hänen mukanaan) ja se alkaa Helsingistä Suomen pääkaupungista.
      Ei mitään "pieniä tulia" - vaan ettekö osaa lukea? Hän lupasi että se valtava herätys alkaa Helsingistä.

      Miksi ei näy eikä kuulu?

      Ei kannata yrittää selittää höpöä ja meriselityksiä. Ne eivät harhauta totuudessa olevia.

      • HerranTahto

        Maijaliisa. Voit todellakin lopettaa Owuorin syyttelemisen.
        Vain stanan palveluijat syyttää.
        Jumala päättää mitä tulee ja milloin tulee.
        Päivämääriä ei kukaan ole kertonut, joten turhaa on kysellä. Kysy 100 v.päästä, jospa Raamattu silloin on toteutunut.


      • Niinseon33

        Vain Jeesus yksin.


      • Edustaja1
        HerranTahto kirjoitti:

        Maijaliisa. Voit todellakin lopettaa Owuorin syyttelemisen.
        Vain stanan palveluijat syyttää.
        Jumala päättää mitä tulee ja milloin tulee.
        Päivämääriä ei kukaan ole kertonut, joten turhaa on kysellä. Kysy 100 v.päästä, jospa Raamattu silloin on toteutunut.

        Jollakin valheen puhujalla on jälleen ollut agnedansa, vihamissio Maijaliisaa vastaan.

        h384ä
        31.3.2015 19:48
        Mutta eksyttäjä maijaliisalla on pakkomielle esittää syyttäjää ja raamatunopettajaa, vaikka Jumala ei ole häntä lähettänyt.
        ________________________________________________________________
        Oikaisua valheisiin:
        * Maijaliisa ei ole koskaan ketään eksyttänyt! Jeesuksen lammas kehottaa kaikkia seuraamaan yksin Ylipaimenta! Onko se eksytystä???

        * Maijaliisalla ei olet todettu mitään pakkomielteitä... (paitsi täällä olevien muutamien paranoidisissa luuloissa, ja oamtekoisissa puoskaridiagnooseissa, kuten em. nimmarin..)

        * Maijaliisa ei esitä syyttäjää, vaan tuo sellaista Jumalan sanaa, jossa syyllisyyden tunteet nousevat pintaan, huomio omatunto: sydän syyttää!

        *Maijaliisa ei esitä raamatunopettajaa, Hän kirjoittaa laillisin oikeuksin Ramatun sanaa, Jumalan luvalla ja laillisen yhteiskunnan luvalla: Sanan-mielipiteen ja ilmaisun vapaus? Ettekö tunne lakeja?

        * Jumala on Maijaliisan lähettänyt, tännekin, ja juuri siitä syystä jotkut VIHAAVAT häntä, murhahimoisesti. Pimeys vihaa valkeutta, synnin siteissä olevat (uskovat) vihaavat kun joku tuo Totuuden sanaa... Jumala ei kysy täälläkään keneltäkään lupaa, saada tuoda asiaansa. Ja Jeesuksen seuraaja tottelee, kun tehtävät osoitetaan...

        http://keskustelu.suomi24.fi/t/13493034

        http://findiastory.vuodatus.net/

        http://findiastory.vuodatus.net/


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3878
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      351
      3011
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      11
      1915
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      781
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      769
    Aihe