Kaikki on Jumalan kädessä, ajat ja paikat ja tapahtumatkin?
Näin uskovat uskoo.
Mitä tekee paholainen?
Aloittaa syyttämällä: Missä viipyy herätys?
Ikään kuin se olisi ihmisen työtä.
Mitä tekee paholainen? Syyttää Jumalan lapsia.
Lähettääkö Jumala eksytyksen/herätyksen?
6
88
Vastaukset
- iu987d
Kylläpäs aloittajalla on asiat huonosti. Omatunto syyttää. Ei kukaan muu kuin omassa sisimmässä oleva ongelma. Parannuksen paikalle aloittaja!
- Hätähousuille
Leviäähän tieto netin kautta (ohjelma-arkisto), parantuneiden ja muidenkin paikallaolleiden kautta, puhumattakaan suoran live-ohjelman katsojista, ja sitä tietä edelleen esim. puskaradion kautta. Ei kannata hätäillä! Pieniä tulia syttyy ympäri Suomen (myös ulkomailla) ja niistä tulee sitten suurempia tulia.
- Eitullutherätystä
Nyt asiaan. Owuor lupasi että suuri herätys tulee Eurooppaan ( hänen mukanaan) ja se alkaa Helsingistä Suomen pääkaupungista.
Ei mitään "pieniä tulia" - vaan ettekö osaa lukea? Hän lupasi että se valtava herätys alkaa Helsingistä.
Miksi ei näy eikä kuulu?
Ei kannata yrittää selittää höpöä ja meriselityksiä. Ne eivät harhauta totuudessa olevia.- HerranTahto
Maijaliisa. Voit todellakin lopettaa Owuorin syyttelemisen.
Vain stanan palveluijat syyttää.
Jumala päättää mitä tulee ja milloin tulee.
Päivämääriä ei kukaan ole kertonut, joten turhaa on kysellä. Kysy 100 v.päästä, jospa Raamattu silloin on toteutunut. - Niinseon33
Vain Jeesus yksin.
- Edustaja1
HerranTahto kirjoitti:
Maijaliisa. Voit todellakin lopettaa Owuorin syyttelemisen.
Vain stanan palveluijat syyttää.
Jumala päättää mitä tulee ja milloin tulee.
Päivämääriä ei kukaan ole kertonut, joten turhaa on kysellä. Kysy 100 v.päästä, jospa Raamattu silloin on toteutunut.Jollakin valheen puhujalla on jälleen ollut agnedansa, vihamissio Maijaliisaa vastaan.
h384ä
31.3.2015 19:48
Mutta eksyttäjä maijaliisalla on pakkomielle esittää syyttäjää ja raamatunopettajaa, vaikka Jumala ei ole häntä lähettänyt.
________________________________________________________________
Oikaisua valheisiin:
* Maijaliisa ei ole koskaan ketään eksyttänyt! Jeesuksen lammas kehottaa kaikkia seuraamaan yksin Ylipaimenta! Onko se eksytystä???
* Maijaliisalla ei olet todettu mitään pakkomielteitä... (paitsi täällä olevien muutamien paranoidisissa luuloissa, ja oamtekoisissa puoskaridiagnooseissa, kuten em. nimmarin..)
* Maijaliisa ei esitä syyttäjää, vaan tuo sellaista Jumalan sanaa, jossa syyllisyyden tunteet nousevat pintaan, huomio omatunto: sydän syyttää!
*Maijaliisa ei esitä raamatunopettajaa, Hän kirjoittaa laillisin oikeuksin Ramatun sanaa, Jumalan luvalla ja laillisen yhteiskunnan luvalla: Sanan-mielipiteen ja ilmaisun vapaus? Ettekö tunne lakeja?
* Jumala on Maijaliisan lähettänyt, tännekin, ja juuri siitä syystä jotkut VIHAAVAT häntä, murhahimoisesti. Pimeys vihaa valkeutta, synnin siteissä olevat (uskovat) vihaavat kun joku tuo Totuuden sanaa... Jumala ei kysy täälläkään keneltäkään lupaa, saada tuoda asiaansa. Ja Jeesuksen seuraaja tottelee, kun tehtävät osoitetaan...
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13493034
http://findiastory.vuodatus.net/
http://findiastory.vuodatus.net/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2801694Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle411631- 231518
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71228Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101067Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66925T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43911- 32910