Äänestätkö sinä toveri sen puolueen ehdokasta joka avaisi rajat vapaalle rikollisten maahanmuutolle? Toveri jos puollat rikollisuutta niin äänestä kommunistia ja silloin saat sitä mitä olet tilannut eli sinä tulet pelkäämään tulevaisuuttasi maassamme.
Rajat auki rikollisjärjestöille
13
94
Vastaukset
Olematta missään suhteessa kommunismin tai sosialismin kannattaja niin hieman haluaisin itsekritiikkiä noihin heittoihin tai ainakin todellisia esimerkkejä joita voidaan pitää yleispätevinä eikä minään yksilöesimerkkeinä.
Puolustella saa, vastustaa saa koska elämme vapaassa demokratiassa mutta se juuri, se vapaus, vaatii asiallisuutta eikä mitään aivotuhnujen levittämistä. On pystyttävä seisomaan sanojensa takana ja puolustamaan näkemyksiään!
Laitapa nyt esiin perustelusi!- RuotsiMallimaa
Ruotsi on esimerkkinä vapaasta maahanmuutosta ja rikollisuus on lähtenyt lisääntymään huimasti Suomi yrittää pysyä ruotsin mallissa mutta kansa ei pysty maksamaan kuluja mitä tuosta seuraa.
Ruotsissa on alueita jonne ei uskalla poliisikaan mennä ilman vahvistettuja joukkoja.
Voimme sanoa sitä saa mitä tilaa ja näköjään täällä kommareissa on sitä sakkia jotka eivät käsitä omaa parastaan. RuotsiMallimaa kirjoitti:
Ruotsi on esimerkkinä vapaasta maahanmuutosta ja rikollisuus on lähtenyt lisääntymään huimasti Suomi yrittää pysyä ruotsin mallissa mutta kansa ei pysty maksamaan kuluja mitä tuosta seuraa.
Ruotsissa on alueita jonne ei uskalla poliisikaan mennä ilman vahvistettuja joukkoja.
Voimme sanoa sitä saa mitä tilaa ja näköjään täällä kommareissa on sitä sakkia jotka eivät käsitä omaa parastaan.Kehitys- ja kehittyvistämaista Ruotsiin muuttaa ehkä 100 kertainen määrä siitä mitä Suomeen koska siellä on jo saman kulttuurin edustajia. Siten meillä on pienempi vaara saada noita samoja ongelmia.
Maahan tulijoiden kotiutukseen olisikin saatava lisää resursseja, se sopisi vaikka työttömille joutoajoikseen jolloin he voisivat viettää korvausten vastineeksi aikaa maahan muuttajaperheiden tukihenkilöinä ja saada siten jotain positiivista aikaan krapulan sijaan.
Kommunisteja en siihen hommaan kuitenkaan laittaisi koska heillä on varsin väärä kuva nyky-yhteiskunnan toimimisesta. Komuja on kuitenkin kansasta luokkaa 1% ja työttömiä ehkä noin 10% joten vain yksi sadasta työttömästä on keskimäärin komuloinen. Kyllä niitä riittää siten ilman komujakin.- rotugeenisten
Työeläkeläinen kirjoitti:
Kehitys- ja kehittyvistämaista Ruotsiin muuttaa ehkä 100 kertainen määrä siitä mitä Suomeen koska siellä on jo saman kulttuurin edustajia. Siten meillä on pienempi vaara saada noita samoja ongelmia.
Maahan tulijoiden kotiutukseen olisikin saatava lisää resursseja, se sopisi vaikka työttömille joutoajoikseen jolloin he voisivat viettää korvausten vastineeksi aikaa maahan muuttajaperheiden tukihenkilöinä ja saada siten jotain positiivista aikaan krapulan sijaan.
Kommunisteja en siihen hommaan kuitenkaan laittaisi koska heillä on varsin väärä kuva nyky-yhteiskunnan toimimisesta. Komuja on kuitenkin kansasta luokkaa 1% ja työttömiä ehkä noin 10% joten vain yksi sadasta työttömästä on keskimäärin komuloinen. Kyllä niitä riittää siten ilman komujakin.Persujen lisäksi kokoomuslaisia työttömiä professoreja tulisi velvoittaa peruspäivärahan menettämisen uhalla mamujen tukihenkilöiksi. On väärin että proffat loisivat uuninpankolla kun syrjäytynyt persutyötön nuori tekee pakkotyötä.
Mutta muuten kyllä. Persut pakkotyöhön työttömyysaikana. Persurikolliset myös karkotettava maasta. Heti kiinni jäätyään laivaan ja ulos. Mieluummin Malmön mamuasutuskortteleihin oppimaan elämää.
Komut eivät mene persujen ja kokoomuksen rotuoppeihin. Ihmiset ovat yhtä arvokkaita kansallisuudesta riippumatta.
Naton kanssa solmittu Isäntämaasopimus tulee purkaa. Persuille vinkki. Natossa on islaminuskoinen Turkki - ai...jai... rotugeenisten kirjoitti:
Persujen lisäksi kokoomuslaisia työttömiä professoreja tulisi velvoittaa peruspäivärahan menettämisen uhalla mamujen tukihenkilöiksi. On väärin että proffat loisivat uuninpankolla kun syrjäytynyt persutyötön nuori tekee pakkotyötä.
Mutta muuten kyllä. Persut pakkotyöhön työttömyysaikana. Persurikolliset myös karkotettava maasta. Heti kiinni jäätyään laivaan ja ulos. Mieluummin Malmön mamuasutuskortteleihin oppimaan elämää.
Komut eivät mene persujen ja kokoomuksen rotuoppeihin. Ihmiset ovat yhtä arvokkaita kansallisuudesta riippumatta.
Naton kanssa solmittu Isäntämaasopimus tulee purkaa. Persuille vinkki. Natossa on islaminuskoinen Turkki - ai...jai...Kun ihminen on työtön on ihan sama minkä puolueen jäsen tai kannattaja hän on. Siinä ei kysytä ketä äänestit viime vaaleissa koska tämä ei ole sosialistinen vaihtoehdoton yhteiskunta eli yhden ajatuksen maailma.
Kyllä meille mahtuu maahanmuuttajia mutta heidät pitää kotouttaa suomalaisiksi ja meidän arvojamme kunnioittaviksi vaikka he osin pitäisivätkin vanhoja tapojaan. Ovathan suomalaisetkin rakentaneet saunoja ympäri maailman kun ovat sinne kauas siirtyneet. Kaikki vieras ei ole pahasta mutta on jossain tavoissa korjaamistakin sillä muutoinhan ei tuota muuttoliikettä edes olisi, niistä tavoista on suositeltavaa luopua.
- pellepeloton
Olen sitä mieltä että poliittisten persujen maahamuuttajasukulaisilta tulisi estää maahantulo. Myös persuilta kieltää maastalähtö. Emme voi tyrkätä persurikollisia muiden kontolle. Ne tulee laittaa Konnunsuolle työtä tekemään.
Persurikollisuus tulee kitkeä maasta kertakaikkiaan. Persut lihovat loisina lapsilisillä, asumistuilla, työttömyysturvilla. Persuilta pois kaikki sosiaaliedut ja ne tulee jakaa tasan muiden kesken.
Persuilta tulee kieltää matkustaminen ulkomaille. Tekevät siellä rötöksiä kuitenkin. Ruotsinatseilta maahantulokielto Suomeen. - persutsomaliaan
Oikein. Rajat kiinni rikollisilta. Persurikolliset tulee laittaa Suomessa työvankiloihin niin niistä olisi jotain hyötyä. Ulkomaiden persuja ei saa hyväksyä Suomeen. Monet niistä ovat suuria talouskonnia tai väkivaltaheppuja. Ne voivat mennä itse Somaliaan kun sitä kovin kärkkyvät.
- ÄänetMeneePersuille
Kommarit milloin alatte mainostamaan omaa puoluettanne kun vaan jankkaatte persuista ja nostatatte heidän äänimääriä kehumalla heitä jatkuvasti?
Persut saavat semmoisen äänimäärän että siinä kommarilta pyksörit tutajaa ja hapansilakkavellit valuu kintuille. Mutta varmaan kommarit on tyytyväisiä ainaiseen vellihousukastiin kuulumiseen, muitten loispuolueitten seurassa.
- Hakekaapua
Onko pää pipi,kun noin ottaa päähän,että alatte oksentaa,mitä sylki tuo
ja leuvoille vetää.- PersutVoittaaAina
Kommarit milloin alatte mainostamaan omaa puoluettanne kun vaan jankkaatte persuista ja nostatatte heidän äänimääriä kehumalla heitä jatkuvasti?
PersutVoittaaAina kirjoitti:
Kommarit milloin alatte mainostamaan omaa puoluettanne kun vaan jankkaatte persuista ja nostatatte heidän äänimääriä kehumalla heitä jatkuvasti?
Vaikka en ole persukannattaja niin todella typerää on pyrkiä omaa asemaansa parantamaan muita (persuja) mollaamalla. Siitä ei hyvää seuraa kuten voimme lukea kommunistien kannatuksen noususta (heh heh). Hehän ovat menettäneet 99% heillä joskus olleesta kannatuksesta.
Komujen ongelmanahan on kommunismi josta pitää luopua ennen kuin heihin voidaan luottaa.- l.örppö
Työeläkeläinen kirjoitti:
Vaikka en ole persukannattaja niin todella typerää on pyrkiä omaa asemaansa parantamaan muita (persuja) mollaamalla. Siitä ei hyvää seuraa kuten voimme lukea kommunistien kannatuksen noususta (heh heh). Hehän ovat menettäneet 99% heillä joskus olleesta kannatuksesta.
Komujen ongelmanahan on kommunismi josta pitää luopua ennen kuin heihin voidaan luottaa.Asevarkaiden puolustaja neuvoo työväenliikettä!!!!!
l.örppö kirjoitti:
Asevarkaiden puolustaja neuvoo työväenliikettä!!!!!
Minkä ihmeen asevarkauden? Oletko ihan tollo!!! Lörppö näköjään ainakin joten sanomasi on silttaa lörppöä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam26914404Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu687293Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117131Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä635147K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1134882Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754724Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1014505PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *214417Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784177Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023968