Muslimit imevät kaikki sosiaalituet

40 prosenttia Tanskan myöntämästä sosiaalituesta menee rikoksiin ja erityisesti raiskauksiin syyllistyvälle muslimiväestölle. Saksan aikaisemman sisäministerin Otto Schilyn mukaan: “Seitsemänkymmentä prosenttia maahantulijoista jää sosiaaliturvan elätettäväksi.”

Miten meillä Suomessa? No heh!
Sitäpä ei kerrota kansalle. Sen sijaan vajakkipuolue demarien kansanedustaja Tytti Tuppurainen on naurattanut kansaa tietämättömyydellään. Tytti luulee, että maahanmuuton kustannukset ovat 30 miljoonaa.
Ei voi kuin nauraa näille demarikusettajille!!!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olisi hyvä, jos Tanska karkottaisi rikolliset muslimit. Sopeutumishaluttomat muslimit pitäisi myös karkottaa sieltä. Olisi hyvä, jos muut Länsimaat ja ei-islamilaiset maat tekisivät samoin ongelmamuslimien suhteen omilla alueillaan.

Äänestä

Helsingissä ainakin menee sossutuesta valtaosa maahanmuuttajille. Luvut löytyy varmnasti netistä googlaamalla koska ne olivat hyysärisanomien jutussa muutama vuosi sitten. Valiettavasti itsekin olen unohtanut tarkat luvut.

Äänestä
  • Helsingillä on noin 2 miljardia euroa velkaa.

    Äänestä

Eivät kaikki muslimit niitä sosiaalitukia ime, ainoastaan suurin osa ja suurimman osan.

Äänestä

Kyllä ne on uslimit.Työssä olevat on kristytyjä. Vaikka tuhkan värisiä. Tiedän kun ovat työssä samassa missä minä.
Tietty saattaa olla heissäkin kristityissä poikkeuksia. Ainutkaan muhamettilanen ei pyyhi vääräuskoisen takapuolta. allah kuulemma kieltää...

Äänestä

KATSO MITEN VALTAMEDIA VALEHTELEE YLEISESTI ELI YLE- JA HESARI-VALHEET
Katso KALVOISTA, miten Yle valehtelee laajasti PERUSSUOMALAISISTA JA VÄHÄTTELEE HEITÄ http://qsb.webcast.fi/p/ps/ps_2015_0402_tuumaustunti/Tuumaustunti02042015.pdf

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/276961-perussuomalaiset-tyoikaisten-maahanmuutosta-700-miljoonan-kulut-suomelle
Työikäisten 20–62-vuotiaiden ulkomaalaisten maahanmuutosta tulee Suomen kansantaloudelle vuosittain 700 miljoonan euron nettokustannukset, arvioidaan Perussuomalaisten tekemässä selvityksessä.
Laskelmat perustuvat muun muassa Tilastokeskuksesta, THL:stä ja Maahanmuuttovirastosta saatuihin aineistoihin ja tietoihin. Laskelmissa on huomioitu niin verotuksen, sosiaaliturvan kuin tulonsiirtojen vaikutus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomituhoutuu kirjoitti:

40 prosenttia Tanskan myöntämästä sosiaalituesta menee rikoksiin ja erityisesti raiskauksiin syyllistyvälle muslimiväestölle. Saksan aikaisemman sisäministerin Otto Schilyn mukaan: “Seitsemänkymmentä prosenttia maahantulijoista jää sosiaaliturvan elätettäväksi.”

Miten meillä Suomessa? No heh!
Sitäpä ei kerrota kansalle. Sen sijaan vajakkipuolue demarien kansanedustaja Tytti Tuppurainen on naurattanut kansaa tietämättömyydellään. Tytti luulee, että maahanmuuton kustannukset ovat 30 miljoonaa.
Ei voi kuin nauraa näille demarikusettajille!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu