Juha Sipilä natolle, ei kiitos.

Keskustan puheenjohtaja Juha Sipilä oli tämän aamun radio rockin korporaation haastattelussa jossa hän kertoi mielipiteensä jonka mukaan Suomen EI pidä liittyä sotilasliitto natoon. Sipilän mielestä Suomen pitää syventää sotilaallista yhteistyötään Ruotsin kanssa ja säilyttää hyvät suhteet sekä itään että länteen.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos pääsee hallitukseen yhdessä kokoomuksen kanssa takki kääntyy oitis joten täysin turha uutinen.

Äänestä

Ainoat yli-innokkaat naton kannattajat löytyvät suomenruotsalaisista Caj-Göran Stubidista ja Carl Haglundista. Suomenkieliset suomalaiset haluavat jatkaa puolueettomuuden linjalla ja vaalia hyviä naapuruussuhteitaan kaikkiin ilmansuuntiin.

Äänestä

Toivotaan että rkp tippuu pois Suomen hallituksesta!

Äänestä

Nato-innostus alkaa hiipumaan kun ajatellaan asiaa vähän tarkemmin. Rauhanomainen puolueettomuus on parasta turvaa ihan niin kuin Ruotsissakin jossa tiedetään minkälainen arvo on puolueettomuudella varsinkin silloin kun muut sotivat.

Äänestä
  • Äänestän vaikka muslimipuoluetta kunhan vain eivät hae Natoon!Hyvä Sipilä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uyftfrtrt7rf6c kirjoitti:

Keskustan puheenjohtaja Juha Sipilä oli tämän aamun radio rockin korporaation haastattelussa jossa hän kertoi mielipiteensä jonka mukaan Suomen EI pidä liittyä sotilasliitto natoon. Sipilän mielestä Suomen pitää syventää sotilaallista yhteistyötään Ruotsin kanssa ja säilyttää hyvät suhteet sekä itään että länteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu