Heips,
Saako sivarin aikana olla työsuhde? Ajattelin olla päivät sivarissa ja sen lisäksi ~15h tuntia viikossa töissä.
Saako sivarin aikana olla työsuhde?
6
123
Vastaukset
- Siwarrior
Eipä sille ole muita esteitä kuin oma jaksaminen.
- r43rres
Riippuu mistä saat rahasi asumiseen. Jos rahasi tulee kelasta niin niitä voidaan leikata jos saat palkkaa. Jos taas palveluspaikka maksaa sinulle niin tukia ei leikata. Samassa paikassa ei saa olla työsuhteessa, jossa on siviilipalveluksessa.
- oletvitunhauska
isäs oli työsuhteessa kun sinua teki ja on edelleen... Vitun P11 pelle :D
- Kunmarssiraikui
Alkuperäinen viesti lienee jonkin intin käyneen, nyky-yhteiskuntaan pettyneen ja katkeroituneen alikersantinretkun vedätys eli trolli.
- sivaritfuckasses
ei saa olla,koska olette muiden nistien kanssa kirpparilla tekemässä töitä hahahahahahahah
- GHJKio
Saa käydä kun varusmiehetkin saavat käydä intistä lomilla töisä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää482297Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722193Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1362017Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut432012Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie501951HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981745Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061693Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241514Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851138