Keskusta ja perussuomalaiset tulevat muodostamaan seuraavan hallituksen ja suomenruotsalaiset verenimijät ja loiset jätetään ulos!! Pakkoruotsin musta aikakausi alkaa olla loppusuoralla!
Keskusta ja perussuomalaiset hallitukseen.
Jeeeeeeeeeeeeeeeee
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Keskusta, kokkarit, sossut ja ruåtsaalaiset. siinä se. Ja nykymeno jatkuu...
Kepu kyllä on pakkoruottin kannalla. Länsirannikon hurrit äänestävät kepuleita, vaikka keput ovatkin homoja vastaan. Ruottalaiset rakastaa homppeleita.
Ei mitkään hurrit ole äänestäneet koskaan mitään muuta kuin rkp:tä. Suomessa on 5% suomenruotsalainen kielivähemmistö ja arvaatko mikä oli rkp:n kannatus vaikka edellisissä vaaleissa? OIKEIN! Se oli tasan tuo 5%.
Perustuen mihin?
Yhtään ääntä ei ole vielä annettu.
Kepu kannattaa pakkoruotsia, se on alunperin kepun aikaansaannos.
KYLLÄ MUTTA YHTEISTYÖLLE LÖYTYY KYNNYS
TULEVAN HALLITUKSEN ON PURETTAVA PASKALAKI JA MAKSETTAVA SIPILÄN HÄRVELEITÄ OSTANEILLE UHREILLE KORVAUKSIA vaikka valtion rahoista
SIPILÄ VOISI PYRKIÄ NÄYTELMÄLLÄÄN TEATTERIIN
Arvattavasti Juha Sipilä ajatteli niin, että hallinnollisella paskapakkolailla ansaitut rahat voi siirtää omistusjärjestelyin suvulle ja sen jälkeen NÄYTELLÄ TAVALLISTA PALKANSAAJAA JA - tosin isotuloisena - siirtyä firman hallituksesta Suomen hallitukseen isommille apajille OMIEN OMAISUUSERIEN OLLESSA TURVATTUJA
Yrittäjyys on tärkeää ja jopa muotisana, mutta Perussuomalaiset eivät halua päästää hallitusta oligarisoitumaan SIPILÖIDEN, MATTIVANHASTEN, HARKIMOIDEN JA WAHLROOSIEN MINISTERINPOSTEILLA. Verojärjestelijöiltä on oltava pääsy kielletty hallitukseen, jossa he sormeilevat toisten veroja harjoitelleena sitä ennen omien ja lähipiirinsä verojen vältelyllä. Yrittäjyysvajeesta kipeästi kärsivä Suomi on huudattamassa pääministeriksi keskustataustaista yrittäjää, jonka kaikki huippusuoritukset on tehty poliittisesti säädellyillä markkinoilla. Paskalakikuvio on tästä vain jäävuoren huippu. Mutta Suomi ei nouse sillä, että me sälytämme päällemme tiukkaa, pakottavaa lainsäädäntöä ja yritämme sitten rustata kasaan härveleitä, jotka toteuttaisivat noita sääntöjä.
SIPILÄ TOIMI POLIITTISESTI SÄÄDELLYILLÄ MARKKINOILLA KERÄTEN RAHAA PERHEELLEEN PAKKO-PASKALAIN AVULLA
https://www.suomenuutiset.fi/miksi-sipila-vaikenee-paskalakibisneksestaan/
Kuvio on ruma, mutta tulee samalla paljastaneeksi karulla tavalla, mistä paljon mainostetussa cleantechissä on oikein kyse: Suuret massat pakotetaan maksamaan alati tiukkenevan ympäristölainsäädännön varjolla, jolla luodaan harvoille ja valituille rahastusautomaatti. Matias Turkkila
http://www.kaleva.fi/uutiset/talous/jatevesista-mokkilaisille-iso-urakka/318838/ http://www.kauppalehti.fi/yritykset/yritys/green rock oy/14622628?_ga=1.110351237.1675516455.1427914802 http://www.kaleva.fi/uutiset/talous/jatevesista-mokkilaisille-iso-urakka/318838/ Kempeleläinen Greenrock Oy on markkinajohtaja Suomessa näiden järjestelmien valmistajana. Myyntijohtaja Heikki Raution mielestä viranomaisten pitäisi nyt ryhdistäytyä. Viranomaisten pitäisi lähteä patistelukierrokselle asukkaiden luo. Green Rockista kuuluu suuri osa oululaisen sijoittajan Juha Sipilän Fortelille ja Huhdan suvulle. Green Rockin liikevaihto oli vuonna 2008 noin 3,7 miljoonaa euroa. Huhta sanoo, että Green Rock tavoitteli noin kuuden miljoonan euron myyntiä, joka ottaa ehkä useita miljoonia euroja takapakkia. - Myynti on pudonnut tosi paljon, Huhta lisää
http://www.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=1197575