Perunakellarit ovat katoavaa kansallisuutta, nuoret ja monet muutkin ostavat perunansa nykyään kaupoista, enää ei viljellä perunaa itse ja säilötä.
Onko Ähtärin perunakellareita koskaan kartoitettu? Mitä voitaisiin tehdä perunakellareiden säilyttämiseksi?
Onko Ähtärin perunakellareita koskaan kartoitettu? Mitä voitaisiin tehdä perunakellareiden säilyttämiseksi?
Vastaukset 10
Vanhimmat
persut voisivat keskittyä tähän
Joo niin voisivat valtuutettunakin tekevät omia yhdistysmerkintöjään ja kepua nuolevat. Kiitos Luojalle on Olli-Pekka ja Salo ehdolla.
MIKKO SAVOLA LOPETTI ÄHTÄRIN PERUNAKELLARIT.
Tuota pitäisilöytyä tietoa www.ahtarinperunakellarinystävät.com
Onko tosi, että Ähtärissä toimisi oma perunakellariyhdistys?
kyllä on. tämän palstan persut ovat siitä todisteena, huutelevat perunakuopistaan.
Ahteri pimeyden ydin ja perunakuoppalaiset jo Korhosen aikaan tuli tutuksi. Kova Korhonen onkin nyt Mietaan takana.Hyviä oli poijan pernat.
no millaisia tuloksia persut ovat saaneet? mutta muistakaa puheenjohtajan ohje: "persut ei pers.että myy".
eivät ehi antaa tuloksia, ovat niiiiiiiin syvällä poteroissaan
perussuomalaista toimintaa.
http://www.lamminkoski.com/341