Mikä on city siskojen viereisen tiili talon tarina? ikkunasta näkyi uimallas ja että taloa on purettu sisältä. Kenen omistuksessa ja milloin viimeeksi asuttu? Ihan mielenkiinnosta kyselen koska hienon näköinen talo.
City Siskojen viereinen talo
untuvikko7337
16948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kikkeli Kiilan hometalo
Nyt kaupungin omistuksessa ja tekee kuulemma vastaan otto keskusta valmis kuulemma marraskuussa oli lehdessä maininta
Luin siitä eikö tässä kylässä olisi ollut valmista rakennusta siihen siihen menee kumminkin useampi satatuhatta euroo
Poika tais myydä eurolla koko paskan. Onhan se uima-allas täytetty betonimurskalla. Tavat sillä jäbällä samat kuin kikkeli Teuvollakin.
NIIN PISTÄÄ VIHAKSI MIHIN MEIDÄN VERO EUROT MENEE JA NYT OLLAAN HOMMAAMASSA LISÄÄ ELÄTETTÄVIÄ KUULEMMA ON KIINTIÖ VAIN 60 PERSOONAA MARRASKUUSSA ETELÄ SAVOON JA PIEKSÄMÄKI OTTAA 20 PERSOONAA HOITAAKSEEN
Siinäkin näki miten loisto katoaa. Tyyppi kuollut,ei enää ferrarilla vai mikä lie oli ,ajellut.
Menkää itte töihin.
Niin mikä lie oli pontiac vai.
Mitä itsenäisyyspäivän vastaanotto?
kauheeta-tuleeko pmäelle vieraita, tuntemattomia ihmisiä. äkkiä pystyyn kansanliike moista vastaan!!!
Ihan mielenkiinnosta olet siis käynyt ikkunoista kurkkimassa jonkun hienon näköisen talon sisään. Onkohan se yleinenkin paikallinen tapa siellä Suomen ankeimmassa ?
Ei tarvinnut kuin baareissa ja autokilpailussa kuunnella kun porho kehui mitä hoitokotirahoilla saa, kilpa-autoja, harrikoita, kivitaloja, nuoria naisia vanhamman jälkeen, kännykällä palkollisina olevia naisia yökylään ja vielä isän perinnöt . Eikä ole tarvinnut yhtään kurkkia mihinkään.
Porho katsoo pilven päältä.
No siinäpä katsoo. Luutarha jokaisen viimenen osoite👍
,.,.,.,,,,,
,,!!,,==## ?