Soini&Lindström, potku perseelle

Parivaljakko on yhteiskunnalle yhtä hyödyllinen kuin rottapariskunta viljalaarissa. Molemmilla on tuhovaikutusta.
Kaikkein suurin tuho tulee oikean ja väärän käsitteiden sumentamisesta.
750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

He tulevat veronmaksajille kalliiksi. Pelkään Suomen puolesta, jos he kätyreineen pääsisivät valtaan.

Äänestä

Soinilla ja hänen hännystelijöillään ei ole edellytyksiä toimia vakavasti otettavana päättäjänä. Soinin vastuunpakoilu ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtajana antaa realistisen kuvan siitä, mitä persuilta voisi odottaa, jos he osallistuisivat hallitukseen.

Anarkismi ja pyrkiminen yhteiskunnan rakenteiden hajottamiseen ovat persun toiminnan ydin, joten heidät on todellakin pidettävä mahdollisimman kaukana vastuullisista tehtävistä. Onneksi he pyrkivätkin - Soinin ja Lindströmin tapaan - vain kasvattamaan henkilökohtaista varallisuuttaan tyhmimmän kansanosan kustannuksella.

Äänestä

anjalankoskelainen äxxä persheinen on saanut jo monon kuvan takalistoonsa.
Mitä hyötyä tuollaisesta katkeruuksiensa purkajasta on? Vuosikaudet jankuttaa aivan samoja asioita. Kyllä anjankoskelaiselle jäisi tyhjä aukko jos Soini ja Lindström poistuisivat kuvioista.
Kenestäköhän hän sitten kirjoittaisi ja purkaisi katkeruuttaan ja vihaansa ?

Äänestä
  • Puhun pelkkiä tosiasioita Soinista ja Lindström'stä. Molemmat toimivat kuin siat vatukossa. He sotkevat ja tallaavat ja paskovat milloin minnekin, joskin muiden henkilöiden toimiessa käsikassaroina.

    Äänestä

Kalliksi on tullut kolmen viime hallituksen ja hallituspuolueiden toilailut, eli voisi kai todeta, että vaihtoehdot ovat aika vähissä - lähes kaikki on jo nähty ja koettu, ja edelleen upotaan !!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


EprsAnj kirjoitti:

Parivaljakko on yhteiskunnalle yhtä hyödyllinen kuin rottapariskunta viljalaarissa. Molemmilla on tuhovaikutusta.
Kaikkein suurin tuho tulee oikean ja väärän käsitteiden sumentamisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu