http://mikaniikko.puheenvuoro.uusisuomi.fi/191993-suomenruotsalaisten-perussuomalainen-asenneongelma
Kylläpä surujen ja Rkp:n keskuudessa pelätään perussuomalaisia, missä se kuuluisa sivistys luuraa? Mutta kun sydämmen sivistystä ei ole, niin sitä ei ole!
Suomenruotsalaisilla perusongelma?
2
50
Vastaukset
totta. ja ku lukee jotain usarin plokin kommenteista niin surujen puolustelijat sivuuttaa persujen vaalityöntekijöitä päin syljeskelyn, vihapuheet (pommi telttaan), muut tölväisyt, vaaliauton rikkomiset MUTTA samalla peräänkuuluttaa asiallista keskustelua. hej haloo hurrit millonka te uskallatte kattoo itteänne peilistä vai onko jo kyseessä kollektiivinen mielenvikaisuus. RKP on "liperaali suvaitsevainen puolue ja haluaa edistää suomenruotsalaista kylttyyriä" - ja koska käytännön jo tiedämme niin RKP on saatava pois hallituksesta päättämästä enää mitään mistään.
- HärskitSurut
Media on aina tuonut esiin jokaisen jopa tavallisen yksittäisen surun kohtaaman kielikaunan purkauksen. MUTTA Niikon kuvaamista paljon pahemmista surujen purkauksista pesuja ja kieliaktiiveja kohtaan ei uutisoida missään!?
RKP ja surutahot itse suorastaan öykkäröivät Raaseporissa pakottaessaan suomalaislasten aloittavan kieliopintonsa ruotsilla englannin sijaan. Sitten vielä samat tyypit uhkailevat ja häiriköivät ainoata puoluetta, joka noita suomalaislapsia puolustaa.
Todella härskiä sakkia! Tässähän alkaa toivomaan, että kielisota kuumentuu. Ja arkkisuru Per Stenbäckin sanoin, " kielisodassa ei vankeja oteta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997873- 1075617
- 2754881
- 494843
- 763617
- 512859
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294