Nimittäin virolahdella. Tänään oli lehdessä. On se kumma kun ulkolaisia ei saada kuriin. Tähän kun lisää vielä "suomalaiset" jotka ei nyt ihan suomalaisia oikeesti ole eli on tullu jostain savikaupungeista niin rupeaa olemaan huikeat luvut. Työperäistä maahanmuuttoa siis:) työllistää vankilaa,poliisia,vartijoita yms...nii ja kela on se päätyönantaja.
Ulkolaiset tekee yli 68% rikoksista
Vihreämiesuu
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tässä linkki. Ulkomaalaisten osuus rikoksissa oli siis 68,2%. Ei huono. Hyvä, että Suomi sentään jossain lajissa pääsee maailman huipulle.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1428281988379.html
Kyllä ulkomaalaisten osuus rikoksista lähestyy 75 prosentin rajaa. Kiitos vihervasemmiston ja Sdp:n.
Ulkomaalainen on melkeen aina rikoksen tekijä suomessa..näin voidaan jo yleistää..kun otetaan huomioon "suomalaiset" rikoksentekijät tilastoissa jotka ovatkin etniseltä perältää vaikka somaleita tai irakilaisia. Eli melkeen aina voidaan tässä valossa hyvin yleistää.
Mitä ihmettä se suomelle kuuluu kuka siellä viron lahdella rötöstelee? Vai tarkoitetaanko tässäkin suomalaisia turisteja?
On loogista että Vironlahdella ja muuallakin venäläiset tekevät valtaosan rikoksista koska Venäjä on suuri maa ja siellä on paljon asukkaita. Suomi puolestaan on pieni maa ja vähän asukkaita.