Tuo Hanna on ärsyttävä pissis. Tuo itseään liikaa esille, suorastaan tyrkyttää itseään ja on liian päälle käyvä, Annika paljon sympaattisemman ja mukavamman oloinen, oikein miellyttävä, vaikka Hannalle ulkonäössä häviääkin. Mutta kaunis luonne kaunistaa myös ulkoisesti ja toisin päin.
Tommin ennakkosuosikit
28
167
Vastaukset
- Maanviljelyssekspertto
Agrologina voin sanoa että se Hanna ei tulisi seuraavaa 60 vuotta pärjäämään maalla, oli turhan pinnallisen oloinen.
- fgfdd
Eikö pysty sanomaan mistä sarjasta puhutaan? Vai eikö teidän maailmassa ole muuta?
- Jonttaa
Iha fukin sonthaa koko sarja nykyään... ennen oli jotenki parempi. Ei tuota jaksa.
- einuoäijät
siellä maalla naisia löydä. Turha kuvitella ja onneksi eläimiin sekaantuminenkin kielletään lailla.
- tuttujuttunen
Ei ole muuten lailla kielletty. Pistäs laittaen sitä lainpätkää.
- Rääkkäyskielletty
tuttujuttunen kirjoitti:
Ei ole muuten lailla kielletty. Pistäs laittaen sitä lainpätkää.
No eläinrääkkäyshän on lailla kielletty, ja eläimiin sekaantuminenhan on eläinrääkkäystä. Vai vetäisitkö HK:n siniselläs naarashamsteria?
- Nain
Annika on todella hankalanoloinen tyttö, aluksi tykkäsin kovasti hänestä mutta kun yleis asenne on noin vaikea . Hanna ei sovi vain Tommille mutta se kolmas tyttö sopii ja toivon että Tommi hänet valitsee jos tunteet on oikeat.
- hihiii
Minusta Tommissa on jotain outoa? En ymmärtänyt hänen nuotiokeskusteluaan viime treffeillä - eikä tainnut toinen osapuolikaan ymmärtää, ainakin kyseli mitä tarkoitat. Siihen Tommi salaperäisesti: "Unohda koko asia!" Tommi jotenkin välttelee ja on liukas joka tilanteessa eikä hänestä saa oikein mitään selvää. Itse en tykkäisi tuollaisesta lusmuilijasta, ehdokkaansa sen sijaan ovat ihan ok.
- tarkkailijatar
Näkyi Tommilla olevan mustat silmänaluset eli univajetta ja siitä johtuvaa ärtymystä lienee pojalla ollut treffeillä Annikan kanssa, kun häntä niin kovasti ärsytti Annikan rupattelu nuotion äärellä... Totta kai Annika rupatteli, kun olivat lähteneet treffeille tutustuakseen toisiinsa. Silloin puhutaan.
Mutta muuten samaa mieltä edellä kirjoittaneiden kanssa: Annika vaikuttaa "vaikealta" tyypiltä ja Tommi on "outo" ;).
- Julkisuuspyrkyri
Ei tuo Hanna ole oikeasti Tommista kiinnostunut. Julkisuuden takia ohjelmassa mukana. Hanna - Jokioisten oma tyrkkypissis.
- näimpä
Joo viime jaksosta jäi Tommista kaihrtamaan outo olo. Vaikka ei ois tunteita pitäisi ystävällesesti yrittää edes jutella vaikka vieras olisikin hankala. Mikäs ihme sen kolmannen tytön nimi on, tosi näppärä neito! :)
- Uiop
Hannalla eniten maaseudusta ja maatalontöistä kokemusta, ei haittaa käsien likaantuminen. Reipas ja pirteä likka!
- Moi-Hanna-
Siellä hymyn tähtityttönä pyllistelemälläkö olet Hanna maalaiselämästä kartuttanut kokemuksia?
- kalakys
Kyllä taitaa olla Hannalla melko paljon kokemusta paskahommistakin lapsuudestaan saakka... Harmi, että on pinnallisuus päässyt voitolle muuten niin mukavassa tytössä.
- eioleeee
kalakys kirjoitti:
Kyllä taitaa olla Hannalla melko paljon kokemusta paskahommistakin lapsuudestaan saakka... Harmi, että on pinnallisuus päässyt voitolle muuten niin mukavassa tytössä.
Mikä tuossa ylimielisessä ja laskelmoivassa kylmässä kalassa on mukavaa?
- hannafani
Hanna on aivan ihana ihminen. Kauneuskilpailuissa käynyt joo, mutta mitäs sitten kun ulkonäkö on sellainen että sitä kelpaa esitellä. Pystyy olemaan telkkarissa oma itsensä, eikä oikeasti hae mitään kohujulkisuutta ohjelmalla. Maaseudulla varttuneena osaa kyllä maatilan töitä tehdä.
- joopajooooo
Ahahahahaaa, Hanna siellä taas itseään kehumassa.
- huuhaio
Tommiki on melko pissis. Onko kaapissa niin syvällä ettei itsekään arvaa...
- Katselija2
Hanna ei sovi maalaiselämään. Helene ja Tommi sopivat parhaiten yhteen. Heillä oli hauskaa keskenään.
- FeikkiHanna
Tiedä tuosta Hannan kauneudesta. Pikemminkin on laitettu kuin kaunis.
- maallavarmaa
Ylipäätään huvittavia nuo ehdokkaat, kun aina täysissä meikeissä ja hiukset laitettuina.
- erkokki
Toisessa ketjussa puhuttiin, että morsiammet ovat Mikon rahojen perässä, mutta Tommin tila on vielä mikon tilaa huomattavasti suurempi, näytti olevan 250 Suomen suurimman tilan joukossa käytännön maamiehen listallla
- Hyväpari
Aivan upea pariskunta Hanna ja Tommi. Kauniita ja nuoria ihmisiä. Onnea heille kummallekin!
- höpönlöpö--
Eivät ole pariskunta. Eivätkä myöskään kauniita, edes sisäisesti.
- miekiin
Kauneushan se pitkälle kantaa! Ja siitä se onni tulee, jos pari on kaunis. Voi pyhä yksinkertaisuus!
- kalakys
Tunnen Hannan, ja väitän että hän pärjäisi varmasti maalla seuraavat 60 vuotta (varsinkin jos on isäänsä tullut). Vähän turhan pissis kyllä, luonnossa ei tosin näytä samalla tavalla pykätyltä kuin töllössä. Nämä parikymppiset tytöntylleröt tuppaavat suurimmaksi osaksi olemaan pinnallisia ja teennäisiä, mutta toivotaan Hannankin aikuistuvan seuraavan 20 vuoden aikana.
- tuo-lissu-tiedetään
Minäkin tunnen Hannan ja väitän, että ei pärjää maalla, koska mielenkiinnon kohteet hänellä ihan muualla kuin maaseudulla. Eipä sillä, eihän hän Tommin tilalle halunnut jäädä. Tämä oli kyllä arvattavissa.
- bongailijatommi
ehdolla vuoden 2015 reskatytöksi, tuo hanna siis. ja taisi olla hymylehdessäkin jotain julkisuutta vuonna 2012
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821025Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen994239Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu832988Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv532214Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981868Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891642Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1371595Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731571Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151403