Sipilä aikoo kieltää televisiot

On liian pervoa katsoa televisiota. Netti myös suljetaan.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Entä mikroaaltouunit? Ja pesukoneet? Taulut, jotka ovat lasin takana?

Kännykät kielletään varmaan samalla kuin nettikin. Lankapuhelinkin varmuuden vuoksi?

Äänestä
  • Tauluthat paloi jo aikaisemmin einkeinoministeriön tlipalossa( Mauri Pekkarisen elinkeiminister aikana)
    Miksi yksityiset taulut sai olla ministeriön varastotiloissa ?

    Äänestä

Kaikki pakotetaan heräämään aikaisin herättäjäjuhlille. Asiat päätetään tupailloissa.

Äänestä
  • Ja varmaan evankeliumijuhlille ja kansanlähetyspäiville myös. Hyvä, että ollaan avoimia kaikille herätysliikkeille.

    Äänestä

  • Jokainen virkamies tulee olemaan lestadiolainen. Jos olet vääräuskoinen, et pääse edes terveyskeskukseen, eikä lapsesi ei pääse kouluun ja alkaa tulla omituisia vermätkyjä.

    Äänestä

Ja Oulusta tulee Eduskuntaan lestamafian saieaskertomuksia lisää.

Pian on ehkäisykin kielletty ja vain kirkossakäynti sallittua.

Äänestä
  • Entä jos siellä kirkossa on vääräuskoinen pappi? Vieläpä nainen?

    Äänestä

Sukkien pito avosandaaleissa on myös Sipilän kieltolistalla. Tätä kieltoa valvomaan palkataan kunnallisia valvojia. He valvovat myös tulevaa kieltoa pukeutua sinisiin, vihreisiin tai sinivihreisiin vaatteisiin ruskeitten talvikenkien kanssa. Lisäksi heidän tehtäväkenttään kuuluu myös valvoa suunniteltu kielto, ettei sateenvarjoa saa käyttää, jos pelkästään tihkuttaa.

Äänestä

keskusta puolueen äänestäjien pitäisi kyllä nyt myös herätä . haluatteko suomeen lestaatiolaisen pääministerin . uskovaisillekko valta. en minä ainakaan halua politiikka ja uskonto eivät sovi yhteen.

Äänestä
  • Ei Sipilä ole millään muotoa sekoittanut uskontoa ja politiikkaa.
    Haluan äänestää puoluetta joka tuntuu olevan ainoa, jolla voisi olla kykyä nostaa Suomen alamäestä, johon kokoomuksella on suuri "ansio".
    Siinä olen samaa mieltä, että uskonto ja politiikka on oltava erillään.

    Äänestä

Vaikuttaa Avohoitopotilaalta tämä sipilä,hän voi muuttaa Pentti Linkolan kanssa korpeen asumaan.Siellä voi elää niinkuin ennenvanhaan.,ei häiritse televisio eikä muu teknologia.Radio taitaa sentään Linkolallakin olla.

Äänestä
  • Ei Sipilä voi muuttaa korpeen asumaan, koska hänen täytyy hoitaa pääministerin tehtäviä.
    Eikä edes tiedä synkkaisiko heillä.

    Äänestä

Sipilä laittaa keskarin takaisin Alkoon ja estää sivistyskielien opiskelun pakottamalla pakkosuomenruotsia kaikille 100%.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OhjeYlhäältä kirjoitti:

On liian pervoa katsoa televisiota. Netti myös suljetaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu