Alexander Stubb illalla TV1:ssa klo 21

Alexander Stubb illalla TV1:ssa klo 21

Kokoomusjohtaja ja pääministeri Alexander Stubb kiersi tiistaina Kaakkois-Suomen vaalipiirissä Savonlinnassa, Mikkelissä ja Kouvolassa. Monille tulivat ehkä yllätyksenä Stubbin tilaisuuksiin vetämät suuret yleisömäärät, joista sosiaalisen median valokuvat todistavat.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ennen vanhaan käytiin katsomassa sirkuksen kääpiötä ja apinaa. Nyt mennään katsomaan Stubbia.

Äänestä

Täällä Keski-Suomessakin Stubbilla on ollut jokaisella vieralukerrallaan oikeinkin hyvä yleisömenestys. Mutta siitä ei voi vetää suoraan sellaista johtopäätöstä, että Kokoomus saisi kovasti ääniä. Voi hyvinkin olla, että osa kahden vaiheilla olevista äänestäjistä on antamassa entiselle puolueelleen viimeisen mahdollisuuden voittaa ääni puolelleen. Kuitenkin on järjestävän puolueen kannalta keskimäärin parempi, että poliittisessa tilaisuudessa on kaksisataa kuulijaa kuin että siellä olisi kymmenesosa tuosta määrästä.

Näyttäisi siltä, että osa välillä katsomoon siirtyneistä Kokoomuksen vanhoista tukijoista on palailemassa takaisin ruotuun. Punamultahallitus Rinne valtiovarainministerinään ei oikein houkuta kokoomuslaisia. Nyt olisi tärkeää, että nuo paluumuuttajat tekisivät oman linjauksensa tiettäväksi myös lähiympäristössään. Tarvitsemme kunnon loppunousun.

Äänestä
  • Ette tarvitse nousua. Suomen asiat ovat jo teidän takianne tarpeeksi huonosti.
    Pysykää kaukana maamme asioiden hoitamisesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nousua kirjoitti:

Alexander Stubb illalla TV1:ssa klo 21

Kokoomusjohtaja ja pääministeri Alexander Stubb kiersi tiistaina Kaakkois-Suomen vaalipiirissä Savonlinnassa, Mikkelissä ja Kouvolassa. Monille tulivat ehkä yllätyksenä Stubbin tilaisuuksiin vetämät suuret yleisömäärät, joista sosiaalisen median valokuvat todistavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu