Nato lyö Venäjän helposti

Nato lyö Venäjän 28 valtion voimin, jos se käy yhdenkään jäsenmaan kimppuun.
Siinä ei tiltujen kirkuna paina missään.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Minä lyön aloittajan helposti. Yhden Miehen voimin. Jos aloittaja käy kimppuun. Siinä ei natohörhön kirkuna paina missään.

Äänestä
  • Sinä lyöt ihmisiä AINOASTAAN piilossa olevasta loukostasi! Turha uhota kun tiedät olevasi turvassa!

    Äänestä

Mitä luulet käyvän kun NATO vyöryy kohti moskovaa? Putin ilmoitti jo aikaisemmin harkitsevansa käyttämään ydinaseita mikäli NATO olisi vastannut Krimin miehitykseen aseellisella voimalla. Se tietää sitä että kolmasmaailmansota käydään ydinasein.

Äänestä

Totta kai lyö. Sehän taitaa ongelma ollakin. Venäjä tietää jäävänsä altavastaajaksi. Erityisenä ongelmana on, että monet venäläisetkin haluavat irrota Venäjästä, kyllä he tietävät että lännessä asiat ovat paremmin.
Jossain vaiheessa Venäjä hajoaa. Kukaan ei ole pahoillaan.

Äänestä

Nimimerkki "NatoTyrkky" puhuu pehmeitä. Mikäli Venäjä aloittaisi toimenpiteet Baltian maita kohtaan, NATO - maat eivät sekaantuisi sotilaallisesti tapahtumaan ollenkaan. NATO -maat, mukaanlukien Yhdysvallat eivät halua joutua selkkaukseen Venäjän kanssa Baltian takia, koska selkkauksesta on vaarana ydinsodan alkaminen Venäjän ja lännen välillä, ja se olisikin sitten viimeinen sota ihmiskunnan historiassa. NATO:n peloitevaikutus Baltiassa perustuu siis katteettomiin lupauksiin kriisitilannetta ajatellessa, tämän tietävät Bryssel ja Washington itsekin, mutta halutaan pitää illuusiota yllä kun ei todellisuudessa parempaankaan voida tehdä. Tosin NATO:lta älytöntä antaa lupauksia, joita ei voida tosipaikassa pitää. NATO:n uskottavuus menee, mutta eipä sillä ole väliä vaikka meneekin. Loppuupahan Suomessakin turha NATO:n kaikkivoipaisuuden ylistäminen siihenpaikkaan.

Äänestä

"Nimimerkki "NatoTyrkky" puhuu pehmeitä. Mikäli Venäjä aloittaisi toimenpiteet Baltian maita kohtaan, NATO - maat eivät sekaantuisi sotilaallisesti tapahtumaan ollenkaan. NATO -maat, mukaanlukien Yhdysvallat eivät halua joutua selkkaukseen Venäjän kanssa Baltian takia, koska selkkauksesta on vaarana ydinsodan alkaminen Venäjän ja lännen välillä, ja se olisikin sitten viimeinen sota ihmiskunnan historiassa."


Olet TÄYDELLISEN EPÄUSKOTTAVA? Aloitat lauseella, että "mikäli enäjä aloittaisi toimenpiteet Baltian maita kohtaan"?

Kerrotko nyt ENSIN, että MIKÄ SAA VENÄJÄLLE rohkeuden yksin ja ensinnä aloittaa sotaa vievä leikki?

VENÄJÄ EI halua joutua selkkaukseen Naton kanssa Baltian takia, koska selkkauksesta on vaarana ydinsodan alkaminen Venäjän ja lännen välillä, ja se olisikin sitten viimeinen sota ihmiskunnan historiassa!! NÄIN SE ON TODELLISUUDESSA!

Uskjooko arvon traktori Venäjän ja Putinin olevan IMMUUNI ydinsodan pelolle? Uskooko Putler itse sielunvaellukseen vai miksei hän pelkäisi sitä, että Moskova (ja Putin) haihtuu savuna ilmaan!

Toki TYHMEMMÄLLEKIN pitää olla selvääse, että sen riskin ottaa HOMMAN ALOITTAJA! Jostakin syystä arvon stallarit haluavat aina dsivuuttaa tyystin itse aloituksen ja POHTIA VASTA SIITÄ SEURAAVA VAIHETTA!?

Ydinsodan pelko on ykteinen ja symmetrinen kaikilla ja SE PITÄÄ Venäjän Nato-rajan ulkopuolella!

Äänestä
  • Venäjä pelkää vähemmän ydinsotaa kuin NATO ja Yhdysvallat. Se antaa Venäjälle mahdollisuuden lakaista "mätäpaiseet" rajojensa tuntumasta. Tulette tämän asian vielä todentamaan omakohtaisesti.

    Äänestä

  • MILLÄ PERUSTEELLA Venäjä pelkäisi ydinsotaa vähemmän! Koeta nyt keksiä edes YKSI USKOTTAVA SELITYS! Uskooko Putler kenties sielunvaellukseen?

    Venäjä ei tiedää tuon taivaallista kotimaisen punikkitraktorin suuruudenhulluista aivoituksista!

    Äänestä

  • Venäjällä on vähemmän menetettävää kaikenkattavassa, maapallon laajuisessa ydinsodassa, kuin lännellä. Venäjällä on asukkaita 143milj. Yhdysvalloissa 300milj ja länsieuroopassa n.500milj. Baltiassa on asukkaita yht.n.6milj. Mikäli Venäjä aloittaa toimenpiteet Baltiaa vastaan ja NATO/USA sekaantuu tilanteeseen, niin haluaako 800milj. länsimaalaista kuolla 6milj. Baltin takia? EI tunnu kovin uskottavalta. NATO:n sotilaalliset operastiot kriisitilanteessa johtaa välittömästi ydiniskuihin länsi-eurooppaan ja USA:han. NATO EI tee mitään sotilaallisia toimia, jos Venäjä alkaa operaatioihin Baltiassa.

    Äänestä

  • Ei se matikka nyt aivan tuolla lailla mene!

    Jokaisella ihmisellä on menetettävää vain YKSI asia! Oma henki! Sen jälkeen ei ole enää väliä, että mitä tapahtuu!

    Laskelmasi ovat perin lapsellisia, koska järjestön sitoumukset ovat periaatteellisia ja niistä kiinni pitäminen on myös myöhemmin vahvistettu mooneen kertaan myös O
    Obaman taholta!

    Niinpä Venäjä ITSE tietää, että jos se lähtee jippasille Baltian maiden takia niin seuraamuksena on välittömästi tavanmukainen sota, joka voi laajentua ydinsodaksi, joka on menoa sitten kaikille!

    Jos Nato ei vastaa sitoomuksistaan (jota varten se on perustettu) ei järjestöllä ole mieltä!

    Ajattele nyt "aloittajana" toisinpäin: Mikä niin erinomainen hyöty Baltian maiden miehityksestä voisi Venäjälle koitua sen eteen, että Putler riskeeraa oman kuolemansa ja samalla maansa siirtymisen kivikauteen? Mikä on se hyöty, joka PUOLTAA riskin ottamisen!

    Et varmasti löydä sellaista hyötyä!

    Majdat olla 15-kesäinen jutuista päätellen? Siinä iässä on kaikki mahdollista:-D

    Äänestä

  • Venäjällä EI OLE mitään riskiä. Baltiaa ei auta kriisitilanteessa NATO, ei USA, eikä Suomi eikä edes itse Isä Jumala. Taloudellisia pakotteita voi kylläkin tulla lisää. Taloudelliset pakotteet on kuitenkin pienempi paha, kuin se, että NATO/USA pitää sillanpääasemaa Venäjän rajanaapurissa.

    Äänestä

  • Venäjä ottaa todellisuudessa hirmuisen riskin, JOS se erehtyy Naton kanssa hippasille pelkästään Baltian maiden takia. Nato auttaa VUORENVARMASTI Baltiaa ja sille ei mahda mitään Jumala, Putin tai edes kotimainen kökkötraktori!

    Luojan kiitos ei Putin itse omaa 15-kesäisen lapsellista aivokoneistoa eikä ikimaailmassa uskalla riskeerata maansa (ja omaansa) nopeaa tuhoa niin pienen huvin tähden!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


NatoTyrkky kirjoitti:

Nato lyö Venäjän 28 valtion voimin, jos se käy yhdenkään jäsenmaan kimppuun.
Siinä ei tiltujen kirkuna paina missään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu