Hidas poika ja valas lähti ?

ÄäliömäinenKK

Ääliömäisin juonenkäänne tv:n historiassa ! Valas muka varastaa Karin massit ja lähtee hitaan pojan kanssa, MINNE ? Ruotsiinko ,millä ne kehvanat siellä muka eläisivät HUH HUH ? Onkohan käsikirjoittajan lääkkeet päässeet nyt loppumaan kokonaan ?

14

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KriitikonÄiti

      Tuo sonta-sarjahan on täynnä mitä ääliömäisempiä juonenkäänteitä ,eihän tuo ollut edes erikoisin? Muistatteko koomisen ampumistapauksen ravintolassa ,olen nauranut elämäni parhaat naurut sen katsottuani , pois lukien tietenkin näiden ääliöiden tekemiä kahta koomista " jännityselokuvaa " niissä meinasin kuolla nauruun ,siinä elokuvassa friikkilän väki todella munasi itsensä täydellisesti HAH HAH !

    • Masssiili12

      Mistä veestä se Kari oli saanut 20 donaa? Mäkin haluun kassillisen rahaa!

      • RahhaaON

        Kari rullasi autokorjaamon palkkarahat Nakkilassa ja kytät on kohta se perässä ja häkki heiluu taas ?


    • Yrpö101

      No huh,huh! Siis juoppo-Maaritin massithan se Kari kävi pöllimässä.

      • salkkisukkeli

        Paitsi että ei se mitään pöllinyt sittenkään, vaan Maarit lainasi ne rahat......oikeasti.


    • Massimies33

      Maarit lainasi oikeesti ja Ida pölli ne ja nyt Maarit tuli hakemaan massejaan että pääsis ryyppäämään.

    • Pontikkapannu

      Taalasmaan Seppo tarvitaan takaisin keittelemään pontikkaa.

      • SokeePöljä

        Seppo sokeutui omasta pontikastaan Tampereella.Se joi omia aineitaan yleisessä saunassa Pispalassa ja näkö meni ja sitten kaaduttiinkin kiukaan päälle ja mulkku paloi niin pahasti ,että nyt täytyy tehdä Pohjoismainen ylilentokin nahkahanska kädessä ,eikä tarvi enää pitää sidettä silmillä vaikeusasteen parantamiseksi ,kun on sokea ?


    • uskokaataiälkää

      No kato ku siinä kävi näin: Ensin Kari tienasi hirveellä savotalla 20 tonnia, ja vähän ylikin. Sitten Maarit myi itseään Karille, mutta hinta pompsahtikin sovitusta, sitten kun akti oli saatettu loppuun asti. Sen varvin piti maksaa 200, mutta sitten tulikin kaks nolla perään. Eihän Kari moiseen kusetukseen suostunut, joten nosti kytkintä ja tuli taksilla Nakkilasta Hesaan. Maarit oli vakaasti päättänyt, että nyt se hänen tilaisuus viimeinkin koitti, joten ei anna periksi. Miks hää nyt kahteen sataan tyytyy, jos voi samalla saada 20 tonnia? Höh. Näin ollen Maarit lähti Karin ja massien perään.
      Samoihin aikoihin Jukka lähti Maaritin luo. Istuu junassa matkalla Helsinkiin, se sama Elvis-puku päällä, mikä sillä oli siellä Kentaurin naamiaisavajaisissakin.

    • Makkarala

      Missä helvatissa on joku NAKKILA ???????????????????????????????????????????

      • Pööllkkl

        Saaks siellä HK:n nakkeja?


      • Nauravatnakit

        Nakkila on Satakunnan maakunnassa sijaitseva kunta.


    • SöpöIda

      Valas tuli kuitenkin takasi.

    • Salkkaritpaskalla

      Ääliömäisyydet jatkuu. Iida on makaillut varastossa haisemassa ja leuaton löytää sen Jannen kanssa. Mitä väliä masseista, kun Taalasmaat ja Kuulat ottaa sen vastaan kädet ojossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      74
      4989
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      11
      3369
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2680
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1737
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1566
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1332
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      225
      1170
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      1015
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      52
      897
    Aihe