Kun ihminen lankeaa aina jossain vaiheessa itsetyydytykseen, niin minimoi lankeemuksen sillä tavalla, että antaa lankeemuksen kestää enintään minuutin. Silloin vointi ei juuri huonone. Se on ihan eri asia kuin jos itsetyydyttäisi esim. 10 tai 15 minuuttia ajatellen naisia himoiten. Synnin kesto vaikuttaa varmasti paljon siihen, että kuinka huono fiilis on sen jälkeen.
Vastaukset 1
- jgeao
Harva ylistää Jumalan armon suuruutta itsetyydytyksen tähden. Ei liene siis hirveän suuri synti kyseessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45717
- 20649
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48620- 53608
- 46579
- 76576
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132558Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190531- 41522