Sipilä kehu yhteisöveroale mokaa

Ei lupaa hyvää. Ei tajua mitä vahinkoa se teki tossa paikassa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oma hyvä on tärkeintä Keskustan johdon pelissä. Se on läpeensä työntekijöiden kyykyttämistä. Joutuuhan todella pienituloiset halonhakkaajat maksamaan työstään veroa 60-70%. Pörssistä kepulaiset lunastaa työtä tekemättä mammonaa verotta koska yritystuet ovat veroja suuremmat. Sipilähän tämän tietää.

Äänestä

Niin tuota että mitä, Sipilä juuri pelasti hallituksen kertomalla Arhinmäelle tulossa olevasta hallituksen emämunauksesta. Arhinmäki vei Sipilän viestin hallitukseen ja hallitus kofjasi mokansa kiireesti. On se fiksu mies tuo Sipilä.

Äänestä
  • Se oli osinkoverossa se. Yhteisöveroale poiki jättityöttömyyttä. Samoin poikii kurjuutta Sipilän indeksi-ja eläkeleikkauskiima. Sekin varmasti ainakin viiveellä, kuten Sipilän kuvitelma yhteisöveroalemokan hyödyistä! Onko se hurrinarussa, kokoomuksen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pahapaha kirjoitti:

Ei lupaa hyvää. Ei tajua mitä vahinkoa se teki tossa paikassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu