Haglund on innokas pohjoismaisen yhteistyön kannattaja, eikä pane hanttiin Nato-jäsenyydellekään.
Tiltuille yhteistyö pohjoismaisten demokratioiden kanssa on kauhistus.
Pakko on kirkua järjettömiä valeita sitä vastaan.
Tiltuille yhteistyö pohjoismaisten demokratioiden kanssa on kauhistus.
Pakko on kirkua järjettömiä valeita sitä vastaan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
jos Haglund ei ole seuraava puolustusministeri.
ymmärtävän, kuka on paras puolustusministeri. Sen osoittaa jo tiltujen kirkunakin.
Olen keskustan äänestäjä,mutta en minä vielä tiedä kuka on tuleva pääministeri.
Viikon päästä on perempaa tietoa. Mutta jos hän on vaikka Juha Sipilä,toivon että hän olis huomannut maltillisen asioista perillä olevan persun Jussi Niinistön ja tarjoais hänelle puolustusministerin paikkaa. Pieni kielipuolue RKP voi hyvin olla oppositiossa vaihteeksi.
Vai onko heidän hallituspaikatki perustuslaissa määrätty, niin kuin he herkästi kaikesta muustakin väittävät ?
hurrien äänikuningas kautta aikojen.
kelpaisi alokkaaksi?
siihen joukkoon, josta tiltut syytävät valeitaan. Silloin ollaan Suomen asialla.
Tuo rantaruottalainen ruununraakki on pohjanoteeraus Suomemme maan ministereissä
Nulo jees-mies,ja nuuskaa pitäsi saada kauppoihin.
Ensimmäinen kerta,kun puolustusministeri on linjassa agendansa kanssa!
puolesta.
Calle on yksi kaikkien aikojen tarmokkaimmista ja selvälinjaisimmista puolustusministereistä.
Oikeastaan ihan ykkönen.
Sen todista parhaiten tiltujen syytämä valemäärä.
Kyllä hävettää taas olla suomalainen.
Eihän Suomen nykyinen puolustusministeri ole itse käynyt edes armeijaa koskaan.:-)
Carl Haglund=The Boss!
Kyllä se pojat niin on,että Haglundinkin pitää käydä edes siviilipalvellus,ennen kun nousee ameriikkalaisten lentotukialusten kannelle.Ne on sotilaita varten,ei Hagludi ole sotilas koskaan ollutkaan.Eipä sillä.Olihan suomella ylipäällikkönäki pasifisti Halonen.No eihän siinä hyvin sitte käynytkään.
Putini toi Haloselle kissan lahjaksi,no pitihän vastalahjakin olla.Halonen hävitti suomelta maamiinat varastoista vastalahjaksi Putinille.Hyvässä ystävyydessä siinä sitte hymisteltiin
kun oli ensin toisiaan lahjottu.
Vain suomalainen voi olla nuin saatanan tyhmä !!!!!
Haglund tekee venäjäuhollaan laajennettua itsemurhaa. Vetää kaikki surmansuuhun mukanaan suuruudenhulluutensa takia.
Lapsellista pelottelu? Piiloudu sängyn alle ja vaihdapöksyt!
He he,se mikä sinunlaisella hönöllä toimii ei ole todellakaan relevantti neuvo täyspäisille...
Tosin ei taida olla seuraava puolustusministeri
Ei ehkä, mutta hyvin hoiti hommansa!
Palvokaa Ukko ylijumalaa ja muita muinaissuomalaisia Jumalia niin elätte onnellisina ja menestytte.
Haglundinkin kannattais pitää pikkusen pienempää meteliä.Mies ei ole edes armeijaa käyny ja puhuu kun neljänleijoonan kenraali! Pohjoismainen yhteistyö on tietenki hyvä asia.Mutta en kyllä siihen kovanpaikan tullen luottaisi.Itse on suomalaisten puoliaan pidettävä,Ruotsi kyllä tyytyy vartioimaan omia rajojaan jos niitäkään kun ovat maavoimansa lopettaneet.
Nato on tietenki asia erikseen: Melko kivuttomasti se olis käynyt Koiviston aikana,silloin ei ollut pitkänäköisyyttä politikoilla .Balttian maissa sitä oli,olihan heillä kokemusta olla Neuvostoliiton määräysvallan alla.Joten he ymmärsivät paremmin kun suomen politikot Naton tuoman suojan.
Nyt on vaikeampaa liittyminen.
paikallaan puolustusministerinä seuraavassakin hallituksessa.
Callen järjestykseen lausunnoista. Ensin on neuvoteltava, sitten lausuntoja.
pelkää Saulia. Tekee. mitä itse haluaa.
jätkä. Todellinen tiltujen kauhu.