kaataako pekkarisen toilaillut keskustan?tämäkö säästö politiikkaa?onko sipilä piilottanut omaisuutensa säätiöön veroja piiloon?siksi sanon keskusta on iso iso kupla ja näkeehän sen kannatus valuu pikku hiljaa alas
onko sipilä iso kupla
dx100
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eipä ole media onnistunut nostamaan Sipilän historian mustaa puolta esille... "onnistuu" vasta vaalien jälkeen... näin ei mediaa voi syyttää puolueellisuudesta vaalikampanjoiden aikana
Kaataako...tämäkö.....onko...löytyykö...on siinä Paloheinässä älykästä keskustelua Sipilästä.
Älä persumölli mölise joutavaa paskoo.
Kapi äänestää Kokoomusta tai Perussuomalaisia. Hakolaa tai Kanervaa. Todennäköisesti Kanervaa koska luulee sillä vauhdittavansa Perussuomalaisten nousua ohi Keskustan. Ho hoo, ho hoo! On siinä meillä megalomaaninen esikunta-aliupseeri! Ho hoo!
osu ja uppos
On kokonaan näkemättä asettuuko sipilä
- tuho-ahon
- uuniperuna-vanhasen
- minkki-marin vai
- fax-annukan "tasolle"....
Koko Keskusta on iso kupla joka on puhkeamassa. Pakkoruotsin kannatus puhkaisee Keskustan kannatuskuplan.
Pakkoruotsin kannatus syö vanhojen pakkoruotsia kannattavien puolueiden kannatusta.
Kannatusmittaus: Perussuomalaiset kärkeen Varsinais-Suomessa
Eduskuntavaalit|Turun Sanomat10.4.2015 6:00
Varsinais-Suomen äänestäjät aikovat rangaista hallituspuolueita ja palkita oppositiota meneillään olevissa eduskuntavaaleissa.
Sekä Perussuomalaiset että keskusta saavat vaalipiiristä lisäpaikan, mikäli Turun Sanomien ja Salon Seudun Sanomien tilaama puoluekannatusmittaus muuttuu vaalitulokseksi. Menettäjiä olisivat kokoomuksen ja Rkp:n vaaliliitto sekä Sdp.
Perussuomalaisia kannattaa mittauksen mukaan 21,2 prosenttia vaalipiirin äänestäjistä, mikä nostaa puolueen keulapaikalle ohi kokoomuksen.
http://www.ts.fi/eduskuntavaalit/756340/Kannatusmittaus Perussuomalaiset karkeen VarsinaisSuomessa
Sipilä kannattaa pakkoruotsia kykenemättä perustelemaan sitä ja ymmärtämättä minkä kilpailuedun annamme kilpailijoillemme.
Tekniikka & talous
Google ei palkkaa suomalaisia tietotekniikka-ammattilaisia syynä heikko englannin kielen taito. 4 miljardin investoinnit menevät todennäköisesti Ruotsiin eikä Suomeen. Ministeri Lenita Toivakka (kok.) kannattaa pakkoruotsia.
Toivakka on 100% pakkoruotsin kannattaja. Häpeä tyhmyyttäsi ministeri Toivakka ( Kok)
316 Lenita Toivakka (kok.)
Äänesti kansalaisaloitetta vastaan eduskunnassa.
Äänesti alueellista kokeilua vastaan eduskunnassa.
Tekniikka & Talous
http://lite.tekniikkatalous.fi/etusivu/6432-ministeri-huolissaan-google-ei-kelpuuttanut-suomalaisia-tyottomia-ongelmana-kielitaito
"On tärkeää, että opimme uusia kieliä ja erityisesti toista kotimaista kieltämme. Ulkomaankauppaministerinä näen erityisesti ruotsin kielen hyödyn viennissä. Tehokkainta opiskelu on kuitenkin silloin, kun se perustuu omaan tahtoon. Lisäksi on tärkeää huomioida alueelliset erot ja muiden ulkomaisten kielten opiskelu. Esimerkiksi Itä-Suomessa Venäjän kielen taito korostuu jatkuvasti."
Keskusta vapisee.
Keskustan kupla kasvoi liian aikaisin ja valhe paljastui. Sipilä pakoilee mediaa jotta ei pilaisi mielipidemittauksia. Valhetta yritettiin ylläpitää vaaleihin asti mutta pakkoruotsin kannatus sain kuplan puhkeamaan.