Natoon heti

Äänestin ennakkoon Kokoomusta koska haluan vastustaa itä trollien painostusta ja valehtelua.Olen niin täynnä näitä nato kammoisten paskan jauhantaa ja valehteluita. Lisäksi nato jäsenyys vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa. Toivottavasti ihmiset äänestää oikein ja jättää änkyrät rannalle ruikuttamaan.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Natoon heti

Äänestä

Reserviläisen teettämässä kyselyssä Naton kannatus oli nousut kohisten kuten ruotsissa on paljastunut kannattajat johtaa selkeästi

Äänestä
  • Kyseinen lehti ei kyllä kysynyt minun mielipidettäni.

    Katsotaan nyt sekin vielä, mihin Nato-osastoon Haglund meinaa minut toukokuun kirjeessään laittaa.

    Valituspostia ei muuten kannata silloin enää lähettää Haglundille, sillä hän ei enää silloin ole puolustusministeri.

    Tuskin kukaan muukaan RKP-läinen...

    Ja se "gemensam hackapelit- styrka" saattaa olla paljon vähemmällä hypetyksellä persujen ja keskustan hallituksessa.

    Äänestä

Ilmankos kokoomuksen kannatus on suorastaan romahtanut. Nato-kortin varaan ei näköjään kannattanut paljoa laittaa.

Vaaleissa povataan menestystä keskustalle ja muille Nato-epäileväisille puolueille. Niinpä Stubbin ja Haglundin natoilut ovat kahden kuukauden päästä kuin outoa unta vain.

Lepää rauhassa, Suomen Nato-jäsenyys. Vielä ei ollut sinun aikasi.

Äänestä
  • Kokoomuksen kannatukseen taitaa vaikuttaa eniten Suomen talouden tilanne ja Kokoomuksen rooli suurimpana puolueena tässä sekasotkussa.

    Tuskin kukaan on tänäänkään ihan niin paljon vodkaa vetänyt (siis Suomessa), että tuota sinun kirjoitustasi uskoisi. Paljonko sinulle maksetaan? Suomalainen työtön saa todennäköisesti enemmän...

    Äänestä

8 johtavan puolueen puheenjohtajat totesi yhteen ääneen että itä on uhka ja nato selvitystä vastusti vain vasurien arhis.. Nato kammoisten puheet ei vakuuta.

Äänestä

Toivottavasti kansa äänestää viisaasti ja turvallisuutta ajatellen. Nato vahvistaa turvallisuutta.

Äänestä

Nato on 28 maan puolustusliitto
Nato vastaa Venäjän uhitteluun: "Me suojaamme kumppaneitamme"

Äänestä

Puoluejohtajat yhtä mieltä: Venäjä on uhka Suomelle

Kaikki kahdeksan suurimman puolueen puheenjohtajaa olivat Iltalehden vaalikeskustelussa yhtä mieltä siitä, että Venäjän epävakaus on uhka Suomelle.

Alexander Stubb (kok), Antti Rinne (sd), Juha Sipilä (kesk), Päivi Räsänen (kd), Timo Soini (ps), Carl Hadlund (r), Ville Niinistö (vihr) ja Paavo Arhinmäki (vas) olivat yksimielisiä Venäjän uhasta.

- Venäjä on räikeästi rikkonut kansainvälistä oikeutta, tietenkin Krimin valtaus merkittävimpänä näistä. Sitten nämä alueloukkaukset naapurimaihin, muun muassa Suomeen. Kyllä nämä kaikki antavat aihetta (pitää Venäjää uhkana), Päivi Räsänen perusteli.

Äänestä

Älkääs nyt liikaa lämmetkö Iltalehden vakituiset otsikoitten lukijat.Ei Suomen kansaa
enää nenästä vedetä natoon vaikka pyrkimys on hirmuinen ja uhkakuvat toinen tois-
taan kauhiampia vaikka mitään uhkaa,paitsi näitä natolaisten luomia,ei ole olemassa-
kaan.On fantastista että PM Stubb kehoitti päänjäähdyttämistä! Da!

Äänestä

Bror-erik vähentää verkkomedian ja itä tv katselua ja katsoo ympärilleen miten Länsimaat varautuu, Meitä ei auta idän nöyristelyt eikä pään tunkeminen puskaan. Pohjoismaiden ministerien lausunto oli merkittävä ja sitä ei itä nuolijat pysty kumoamaan

Äänestä

Kokoomuksesta ainakin tietää, mitä mieltä se on.

Äänestä

Perussuomalaiset ovat myös Kansallinen Kokoomus. Paavo Väyrynen on vastenmielinen!

Äänestä

Äänestin itsekin nato myönteistä ehdokasta.

Äänestä

Pohjoismaiden puolustusministerit haluavat entistä tiiviimpää yhteistyötä puolustuksessa. Viisi ministeriä, mukaan lukien Suomen puolustusministeri Carl Haglund, allekirjoittivat norjalaisessa Aftenposten-lehdessä ilmestyneen vetoomuksen.

Kirjoituksessaan puolustusministerit kuvaavat Venäjän toimia uhkaaviksi. Ministereiden mukaan "meidän on kiinnitettävä huomiota Venäjän tekoihin, ei Kremlin retoriikkaan".

Heidän mukaansa venäjän armeija on "toiminut haastavalla tavalla rajojemme tuntumassa".

Puolustusministerien mielestä Pohjoismaiden lähialueiden turvallisuustilanne on heikentynyt huomattavasti kuluneen vuoden aikana, ja siksi "meidän on valmistauduttava kohtaamaan mahdolliset kriisit ja selkkaukset".

"Emme voi ennustaa Venäjän reaktioita. –– Tarkoitus on parantaa turvallisuutta ja luoda ennustettavuutta lähialueidemme suuntaan", sanoo kirjoitusta Aftenpostenille kommentoinut Norjan puolustusministeri Ine Eriksen Søreide.

Aftenpostenin haastatteleman turvallisuusasiantuntijan, professori Janne Haaland Matlaryn mukaan on hyvin ymmärrettävää, että Pohjoismaat haluavat vahvistaa sotilaallista yhteistyötään.

Äänestä

Natoon Heti

Äänestä
  • Ruotsalaispoliitikoilta tuki Suomen sotilaalliselle auttamiselle

    Äänestä

Ehdottomasti puolustusliitto Natoon

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


teinoikein kirjoitti:

Äänestin ennakkoon Kokoomusta koska haluan vastustaa itä trollien painostusta ja valehtelua.Olen niin täynnä näitä nato kammoisten paskan jauhantaa ja valehteluita. Lisäksi nato jäsenyys vahvistaa turvallisuutta ja kansainvälistä asemaa. Toivottavasti ihmiset äänestää oikein ja jättää änkyrät rannalle ruikuttamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu