Omakotihelevetti.

Ihanaa kun ei tarvitse remontoida tai korjata sitä tai tätä,tai leikata jotain perkeleen nurmikkoa.
Sitä päivää ei tule,että muuttaisin takaisin omakotitaloon.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kerrostalossa. Joskus olen miettinyt, että pitäisikö muuttaa taas omakotitaloon, mutta päättänyt kuitenkin pysyä kerrostalossa. Tuoreessa muistissa on ruohonleikkuun lisäksi myös ne talviaamuiset lumenluonnit, jotka piti tehdä, että sai ajettua auton pihalta kadulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


inkeroisissa kirjoitti:

Ihanaa kun ei tarvitse remontoida tai korjata sitä tai tätä,tai leikata jotain perkeleen nurmikkoa.
Sitä päivää ei tule,että muuttaisin takaisin omakotitaloon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu