koko elämänsä mite elävät, kuolivuoteella ottavat jumala vastaa ja pääsevät taivaasee..mitä armoa...ei taistelua ei epätoivoa ei lankeemusta,ei olla luopio.. perus elämää ja taivaasee mentii
se on elämää
se on elämää
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tuollaista jos suunnittelee, niin: voi häntä!
alkaako pelottaa et nousen takasi jumalani luokse ku noin täriset?
Nouset sinne mistä olet tullut?
Sinä et ole ikinä saanut oppia tuntemaan Jumalaa, ja se käy hyvin esille sinun kirjoituksistasi, että sinulle on opetettu tälle maailman ajalle tyypillinen valearmo, joka tänäänkin sinua pettää vielä ja pitää aloillaan tuossa lokakuopassasi.
Herää sinäkin jo näkemään, miten asiat ovat.
Sinä et haaveile palvelevasi Jumalaa, vaan sitä, että saat juosta muiden hillittömien kanssa omien himojesi perässä, kuten tästäkin aloituksesta käy ilmi.
Se joka Jumalan tuntee ei tuollaisia haaveile, vaan nuo ovat luopio kristittyjen haaveita, joita kirjoittelet, eivät Herralle uskollisten palvelijoiden, jotka haluavat elää hyvää ja pyhää elämää.
Luovu noista joutavuuksista, niin josko sinäkin vielä tulet tuntemaan oikeasti Herran, joka tekee sinut vapaaksi.