Kehitysapu vähennetään neljännekseen

Kun perussuomalaiset menevät hallitukseen, he voisivat avata pankkitilin, jonne kaikki kehitysapuelämöijät voivat laittaa rahaa menemään suoraan afrikan sotapäälliköille ja heitä rahoittaville aseiden salakuljettajille. He voivat lahjoittaa ihan mielin määrin euroja - omiaan.

Virallinen verovaroista myönnettävä kehitysapu vähennetään neljännekseen nykyisestään. Sen sijoittamista on harkittava huolella, saajien on käytettävä raha suunnitelmien mukaan ja käyttöä on valvottava.

Perussuomalaiset tulevat sen tekemään. SDP heittää silmät ummessa rahaa - pääasia että heitetään euroja minne sattuu.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

VANKIEN PITO ON MYÖS KEHITYSAPUA

MAINOSTELEVISION PERUSSUOMIPÄIVÄ. Maanantaina Soini esiintyi varmaan tapaansa Mainostelevision PS-päivässä mutta todella kovan setin veti Stadin kundi René Hursti (nro 158) Helsingin kaupunginvaltuutettu, joka jäi 27 äänen päähän edustajanpaikasta jytkyssä, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/-----rene-hursti https://www.facebook.com/rene.hursti

Mainostelevision toimittajatytteli oli selvästikin valmistautunut panemaan vastakkain Hurstien laupeudentyön vähäosaisille ja maahanmuuton, mutta René Hursti pisti vanhasta muistista, että Suomen vankiloissa käytetään ulkomaalaisiin vankeihin yli 60 miljoonaa euroa vuodessa ja vangeista lähes puolet on läheltä eli Virosta ja Venäjältä, jonne ne voitaisiin kätevästi palauttaa eikä tällaisella näytelmällä ole mitään tekemistä työperäisen maahanmuuton kanssa, eli Hurstin sanojen mukaan, jollei tähänkin puututa, ei jää hilloa stadin friiduille ja kundeille. Ja keskutelu eteni lupsakan tyylikkäästi René Hurstin tahdissa loppuun, erinomaista.

Äänestä
  • Kyllä MTV-toimittajanainen yritti laittaa Hurstin suuhun sanoja lopuksi, mutta Hursti kerkesi nämä ajatukset korjaamaan.

    Inhoan muuten MTVn aamuohjelmia juuri tuon kyseisen naikkosen vuoksi. Sillä on raapiva ääni, korvani eivät kestä sitä kuunnella. Lisäksi nainen on niin maksettu ulosannistaan, ettei sitä viitsi kuunnella.

    Äänestä

  • luulen että tämä tytteli on harjoitusajalla vielä, hermostunut, vääntelee käsiään, ei aina jaksa kuunnella vastauksia, hiukan kimittää vielä totta, mutta sitä kimitystä tulee ihmisellä

    juuri siinä kohdassa kun hermostuu, eli toimittaja huomaa että vastustaja vastaa niin että hänen seuraava kysymyksensä on pielessä ja hänen johdatuksensa tuhoutuu ääni menee falsettiin ja kädet selaavat paperia mitä minä nyt teen mitä teen päässä takoo

    Äänestä

30 kansanedustajan voimin ei paljon kehitysapua lakkautella eikä edes leikata. Persut näkevät unta, joka ei toteudu.

Äänestä
  • Tuo on kuitenkin se, mihin persut ohjelmissaan pyrkivät - ihan terveesti. Se jos muut eivät siihen suostu, on sitten taas heidän häpiänsä, ja vastuullaan - ei siis persujen. Osana tuohon tosiaan on liitettävä, että ulkolaiset vangit ja rikolliset lähetetään kotimaahansa tuomiolle ja rangaistuksiaan kärsimään. lopetetaan siis rikollisten hotellipalvelut veronmaksajien kustannuksella.

    Äänestä

  • Hiwotran kirjoitti:

    Tuo on kuitenkin se, mihin persut ohjelmissaan pyrkivät - ihan terveesti. Se jos muut eivät siihen suostu, on sitten taas heidän häpiänsä, ja vastuullaan - ei siis persujen. Osana tuohon tosiaan on liitettävä, että ulkolaiset vangit ja rikolliset lähetetään kotimaahansa tuomiolle ja rangaistuksiaan kärsimään. lopetetaan siis rikollisten hotellipalvelut veronmaksajien kustannuksella.

    Sen lisäksi, että persut uhoavat asioista, jotka eivät tule toteutumaan persujen heikon kannatuksen johdosta, persujen politiikka on ihmisyyden vastaista. Se on se varsinainen pointti tässä asiassa.

    Kyllähän politiikassa tavoitellaan kaikenlaista, jonka voi ennalta arvata toteutumattomaksi. Yleensä kuitenkin toiveet ja vaatimukset ovat hyviä ja kauniita, toisin kuin persuilla.

    Sitä eroa sinä et heikkolahjaisuuttasi tainnut huomata.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kehitysapu_seurantaan kirjoitti:

Kun perussuomalaiset menevät hallitukseen, he voisivat avata pankkitilin, jonne kaikki kehitysapuelämöijät voivat laittaa rahaa menemään suoraan afrikan sotapäälliköille ja heitä rahoittaville aseiden salakuljettajille. He voivat lahjoittaa ihan mielin määrin euroja - omiaan.

Virallinen verovaroista myönnettävä kehitysapu vähennetään neljännekseen nykyisestään. Sen sijoittamista on harkittava huolella, saajien on käytettävä raha suunnitelmien mukaan ja käyttöä on valvottava.

Perussuomalaiset tulevat sen tekemään. SDP heittää silmät ummessa rahaa - pääasia että heitetään euroja minne sattuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu