Ollaan kamujen kanssa (6henk) tulossa kuopio rockiin ja pitäis pari yötä saada majoitettua itsemme. Voiko Kuopioon jonnekkin puistoon/metsään mennä teltan kanssa vaan ihan pokalla :D
Tai suositelkaa jotakin halpoja vaihtoehtoja miulle!
Tai suositelkaa jotakin halpoja vaihtoehtoja miulle!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos hyvin onnistaa, niin saat ilmaisen valtion majoituksen. Vaatii hieman ennakkovalmisteluja.
Puraise sormeen pieni haava ja sitten KYSIn (yö)päivystykseen. Siellä saa odotella/makoilla ainakin 8 tuntia ihan rauhassa.
Hoh hoijaa taas näitä kyselyikäisiä. On se niin vaikeaa:
"Festivaalin oma leirintäalue sijaitsee Kuopionlahden kentällä. Se avautuu torstaina 30.7.2015 klo 18.00 ja sen on oltava tyhjä sunnuntaina 2.8.2015 kello 12.00 mennessä. Leiriytyminen edellyttää 2 päivän lipun ostamisen."
http://www.kuopiorock.fi/majoitus/
Miksi ihmeessä sen pitää olla tyhjänä kello 12 mennessä? Onko tuossa ihan tarkoituksena, että kaikki yöllä myöhään juhlineet joutuvat lähtemään tien päälle väsyneinä tai jopa alkoholia veressään? Millään muilla festareilla en ole koskaan törmännyt yhtä omituiseen sääntöön.
Ymmärtäisin tuon nipottamisen, jos sitä kenttää tarvittaisiin johonkin välttämättömään käyttöön heti 12.00 alkaen, mutta siitähän tuossa ei ole kysymys. Aikarajahan on Kuopion poliisilaitoksen ihan puhtaasti periaatesyistä asettama.
Gasthaus Karhunpesä.
Männistö Mäntypörriäinen! Hospitsi Keskusta. Ja pari - ehkäpä kaikkikin vois tulla meille jos lähettät jonkin sähko ossan jonka voin varmistaa ja fb sivunne ja tapaamispaikasta sovitaan:)?
Asun lähellä aluetta.
Liput hankittu!