Kun pää haluais, mut alapää ei suostuyhteistyöhön

Pahakakku

Olen vähän päälle parikymppinen nainen ja melkein mun koko aikuisuuden mun pimppi on ollut tosi hankala. Olen syönyt e-pillereitä tai minipillereitä jo monta vuotta. Mulla tulee noin kerran kuussa jonkin tasoinen emätintulehdus :( jotenkin se liittyy mun kuukautis kiertoon, koska oireet alkaa aina noin viikkoa ennen menkkoja. Mutta tää on ihan mahdotonta yrittää harrastaa seksia avomiehen kaa ku kuukaudesta on 2-3 viikkoa alapää lakossa. Mieli kyl tahtois..

Lääkärissä oon ravannu jo satojen, luultavasti jo yli tuhannen euron edestä ja kaikki sukupuolitaudit on testattu moneen otteseen ja jotain vähän erikoisempii kuten esim. Mukoplasma/ureaplasma. On tehty ultraa sun muuta tutkimusta ja syöty antibiottii, diflucanii sun muuta ennaltaehkäisevästi ja akuuttiin tulehdukseen. Mikään ei auta eikä lääkäritkään tiedä mistä tämä johtuu.

En tiedä jaksaako tuo mies kauaan tätä. Olen välillä tosi katkera ja kaikki on niin hankalaa. Koen syyllisyyttä ku en pysty tarjoamaan normaalia parisuhdetta ja olen itsekkin puutteessa suurimman osan ajasta. Tämä on niin lose-lose tilanne kaikkien puolesta :(

Olipa vaan pakko avautua johonki ku just on saatu 10 päivän antibiootti kuuri loppuun ja pimppi taas oireilee. Menkatki alkaa kohta ja taas menee varmaan ainaki pari viikkoo ennenku voi edes toivoa jotain actionia. Harmittaa.

3

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UudetKujeetKäyttöön

      Opetelkaa uusia tapoja seksin harrastamiseen, suuseksiä, peppuseksiä, käsin, doldoilla jne... konstit on monet, jos vaan halua ja tahtoa riittää ;)

    • Nvm1962

      Noi antibioottikuurit nyt ainakin panee pimpin flooran sekaisin. Itse syön aina lääkekuurin aikana maitohappopillereitä, sillä muuten antibiootit tekevät hiivan. Jos pystyisit olemaan ilman kuureja, niin homma tasaantuisi. Sitten aina yhdynnän ja sperman valutuksen jälkeen laitat pimppiin LactaBalans geeliä. Itsellä toi on helpottanut.

    • hhbvhj

      oletko koittanut syödä e-pillereitä putkeen niin ettei kuukautisia tule ollenkaan? jos tulehdus jollain tavalla liittyisi kuukautiskiertoon niin itse ainakin koittaisin vaikka puoli vuotta syödä putkeen tai hankkia joku sellainen ehkäisykeino että menkkoja ei tule ollenkaan, esim kierrukka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      85
      4640
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      177
      3646
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      67
      2083
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1152
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      147
      1084
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      989
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      904
    Aihe