Tiltut pelkäävät Haglundia

Kylläpä pelkäävät tiltut Callea. Sen näkee siitä, miten tolkuttomia valeita tiltut lykkäävät.

Calle palkitaan suurella äänimäärällä. Tuoko se hallituspaikan, on sitten eri juttu.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lisäksi tiltut pelkäävät Niinistöä, Stubbia, Natoa, Suomea ja ennen kaikkea TOTUUTTA.
Niin, ja vaaleja.
Valeiden kirkumista riittää.

Äänestä

myös Venäjää. Jos ei hauku Suomea, tulee haukut Venäjältä.

Äänestä

näkyy loputtomina valeina. Totuutta pelätään.

Äänestä

Mitä helkutin Callea ne nyt pelkäävä ? Tuomonen mies joka ei ole armeijaa edes käyn patsastelee lentokonetukialuksilla kun neljänleijoonan kenraali.Ei ne kuule tuosta luettelostasi pelkää mitään .Naton voiman ne tietävät ja ymmärtävät ,että sitä on pakko kunnioittaa. Totuus on Venäjällä niin venyvä käsite,että sitä ne ei tarvitse mihinkään.;mitäpä siitäkään sitte pelkäämään.Natoa ei tarvi pelätä, jos ei loukkaa natomaiden suvereenitettiä.

Äänestä
  • tiltujen pelon. Jos Calle on mitätön, ei sitä tarvitse haukkuakaan.

    Eikä armeija pätevöitä puolustusministeriksi. Callella on ihan riittävä poliittinen osaaminen. Sen varassa hän toimii.

    Äänestä

Sauli Niinistö täyttää tämän palstan Washingtonin Tiltujen viserrysmääritelmän Moskovan Tiltusta. Sen verran ärhäkkä oli Niinistön lausuma koskien Haglundin Venäjämietteitä.

Johtopäätös: Moskovan Tiltu Niinistö pelkää Washingtonin Tiltu Haglundia.

Titityy, titityy...

Äänestä
  • Niinistö arvosteli vain sitä, ettei häntä informoitu ennakkoon riittävästi. Julkilausuman sisältöön ei ollut huomauttamista.
    Niinistö ja Haglund ovat poliittisesti täysin samoilla linjoilla.

    Äänestä

Tottahan toki tiltu pelkää. Sehän on systeemin pystyssäpysymisen ehto:
PELKO
Kuka sitten pelkää mitäkin, mutta Putinia ne pelkää kaikki.
Pohjoismaisessa vapaassa demokratiaan ja markkinatalouteen perustuvassa kansalaisyhteiskunnassa suomen kansalaisen ei tarvitse pelätä. Meillä on kavereita Euroopassa ja ympäri maailman sekä hyvät välin Nato -maihin.
Venäjän tiltujen pelotteluyritykset on hyttysen surinaa korvissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Callellaan-länteen kirjoitti:

Kylläpä pelkäävät tiltut Callea. Sen näkee siitä, miten tolkuttomia valeita tiltut lykkäävät.

Calle palkitaan suurella äänimäärällä. Tuoko se hallituspaikan, on sitten eri juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu