Jatkuva rakentaminen huolestuttaa

Ilves987

Täältä Helsingistä puita kaatuu, ja luontoa tuhotaan ja eläinten elintilaa viedään! Olen huolissani tästä jatkuvasta rakentamisesta, että se on mukamas kehitystä?! Olen ajatellut monta kertaa, että tämä lasten synnyttäminen ei ole oikein. Halutaan itsekkäästi omaa egoa tyydyttäen olla äitejä tai halutaan, että oma lapsi synnyttää lapsenlapsia?! Meitä on kohta maapallolla liikaa, tuhotaan jatkuvasti luontoa. Jos meitä ihmisiä olisi vähemmän, niin luonto voisi myös paremmin, eläimet ym. Mikä ihmeen vimma on synnyttää lapsia koko ajan enemmän tuhoamaan tätä luontoa? Koska se tarkoittaa vain enemmän rakentamista, teiden lisäämistä ym. Suojelkaa hyvät ihmiset luontoa, sillä ilman sitä emme tule toimeen, mutta luonto tulee toimeen ilman meitä monia ihmisiä. Tiedän, että olen suututtanut monet äidit, jotka haluavat lapsia, mutta oletko ajatellut, millainen tulevaisuus lapsellasi on? Rakennuksia täynnä, saasteita ym. Se ei ole lapselle onnellinen elämä! Toivoisin, että tämä yhteiskunta vähenisi luonnosella tavalla. Ettei kenenkään tarvitse kärsiä siitä. Että meitä jäisi vain hyvin vähän ihmisiä maapallolle. Itse myös mukaan lukien, että elämä korjaisi minut, kun olen suorittanut elämäntehtäväni, niinkuin myös jokainen täällä maapallolla. Mutta lasten synnyttäminen ei ole enää oikein, niinkuin se aikoinaan oli. Herätkää jo aikuiset suojelemaan maapalloa!

1

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suomenimun

      Puitten puolesta haluan taistella, vaikka hävisin.
      Vieri viereen pitää rakentaa noita rumiia 4 kerroksia taloja. kun niihin ei tarvitse laittaa hissiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1836
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1282
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      106
      931
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      853
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      762
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      721
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe