Helsinginsanomissa ihmetellään miksi Husu ei saanut kampanjoida ilman lupaa ja perussuomalaiset saivat luvan kanssa. Isänmaallista lain-noudattamsita ?
http://www.hs.fi/kaupunki/a1429066825858?ref=hs-art-new-4
http://www.hs.fi/kaupunki/a1429066825858?ref=hs-art-new-4
Vastaukset 14
Vanhimmat
"Kampanjointiin vaaditaan kauppakeskuksen lupa, perussuomalaisilla se oli, Husseinin kannattajilla ei.
"
Ja tästäkö Husun tiimi ja hesari loukkaantui kun luvatta ei saanut kamppanjoida. Oletan että rasismista syytettiin kanssa, vaikka lehdessä siitä ei mainita.
On tuo hesari puolueeton lehti. Vapaan rehellisen journalismin ylpeys suorastaan.
Valetta, ei tarvitse lupa. Itäkeskus enemistö meilä niin ei lupa tarvitse. Rasisti tarvitse, me ei.
Maajussi jo ensimmäisessä polvessa.
Mitähän se niittää tuo kylväjä ? Että silleen.
En niittämisestä tiedä, mutta mielestäni kylvää rasismia. Sitähän tuo viljelle kun koko ajan suomalaisia haukkuu.
Eiköhän noi tummat itiksessä edusta joka päivä.
Ja isolla edustusjoukolla. Että silleen.
Husu voi olla ehdolla Somaliassa, ei täällä.
Husein on niin vaarallinen ehdokas hän saa arvion mukaan 10 - 50 ääntä mutta vain
a-mollissa
Yle on sponssannut Husua, antamalla aiemmin hyvän rienausmahdollisuuden meitä suomalaisia kohtaan.
Kuuntelin ohjelmaa ja jokaikinen kerta viuhui rasisti kortti = olemme rasisteja omassa maassamme= pitäisi tukkia turpansa epäkohdilta, mitä maahanmuutto kuluineen ja lieveilmiöineen kustantaa ja tuo!!
Me viellä itse verovaroin maksamme tuosta haukkumisesta. Omassa maassamme.
Husu ja hänenlaisensa tuovat mieleen sanonnan: Rasistiksi tullaan kokemuksen kautta. Hermikseen hän on yksi niitä jotka rasismia suomessa kylvää.
Onneksi vaalien jälkeen yle joutuu myös leikkauslistalle, toivottavasti tehdään iso leikkaus. Meidän ei pitäisi tarvita maksaa tuota puolueellista propagandaa
Viljeleeköhän Husu khattia vai opiumia?
Edustaako tää Husu puuvillan tai khatin viljelijöitä vai lammaspaimenia?