Eläkeläisten rahat viedään

1680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Sitten vielä tulevat tänne ryöstävät kadulla ne vanhusten vähät rahat.

Äänestä
  • Tästä vääryydestä me eläkeläiset saamme syyttää osittain itseämmekin!
    Jos eläkeläiset olisivat täysin yksimielisiä ja perustaisimme oman puolueen, montakohan paikkaa saisimme eduskuntaan jos äänestäisimme kaikki, omia ehdokkaitamme ?

    "Vuoden 2014 eläkemenoennuste

    Vuoden 2014 lopussa työeläkkeensaajia arvioidaan olevan yhteensä 1 436 500 henkilöä eli 1,3 prosenttia enemmän kuin edellisen vuoden lopussa.

    Vanhuuseläkettä saavien lukumäärän ennustetaan olevan vuoden lopussa 1 188 600, joka on 3 prosenttia enemmän kuin edellisenä vuonna. Työkyvyttömyyseläkettä saavien määrä laskee lähes 6 prosenttia ja osa-aikaeläkettä saavien lukumäärä melkein 14 prosenttia. Perhe-eläkkeiden määrä alenee vajaan prosentin verran ja työttömyyseläkkeet loppuvat vuoden 2005 laimuutoksen takia."

    Jos 1 436 500 henkilöä olisi yksimielisiä ja löisivät hyttyyt yhteen se olisi melkoinen voima Arkadianmäen apinahäkissä ! ja pakoloispolitiikkakin muuttuisi Suomessa hyvinkin äkkiä ! EIKÖ ?

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Late_Lapista1 kirjoitti:

    Tästä vääryydestä me eläkeläiset saamme syyttää osittain itseämmekin!
    Jos eläkeläiset olisivat täysin yksimielisiä ja perustaisimme oman puolueen, montakohan paikkaa saisimme eduskuntaan jos äänestäisimme kaikki, omia ehdokkaitamme ?

    "Vuoden 2014 eläkemenoennuste

    Vuoden 2014 lopussa työeläkkeensaajia arvioidaan olevan yhteensä 1 436 500 henkilöä eli 1,3 prosenttia enemmän kuin edellisen vuoden lopussa.

    Vanhuuseläkettä saavien lukumäärän ennustetaan olevan vuoden lopussa 1 188 600, joka on 3 prosenttia enemmän kuin edellisenä vuonna. Työkyvyttömyyseläkettä saavien määrä laskee lähes 6 prosenttia ja osa-aikaeläkettä saavien lukumäärä melkein 14 prosenttia. Perhe-eläkkeiden määrä alenee vajaan prosentin verran ja työttömyyseläkkeet loppuvat vuoden 2005 laimuutoksen takia."

    Jos 1 436 500 henkilöä olisi yksimielisiä ja löisivät hyttyyt yhteen se olisi melkoinen voima Arkadianmäen apinahäkissä ! ja pakoloispolitiikkakin muuttuisi Suomessa hyvinkin äkkiä ! EIKÖ ?

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Mitäs vittua sinä yhteiskunnan elätti työeläkkeestä höliset, ethän ole ikinä kuin poroja nylvännyt ja sitä ei lasketa työnteoksi.

    Äänestä

Etköhän vain olekin äänestänyt sossuja, vasureita ja vihreitä.

Saat syyttää ihan itseäsi.

Äänestä
  • Jos minua tarkoitat niin huti tuli, minä äänestin viisasta NAISTA joka on persujen ehdokkaana !

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

on syvältä,siinä syy järjettömään mamukiimaan. johtoa kiima kiihottaa,koska sairas eu-kiima ja muut velvoittaa suomeen eriväri kulttuuria,jotta ns. keinotekoinen ja sisältä sairas "hyvinvointimaa" joutuu maksamaan aikaisemmista onnistumisistaan.
maan nykytollot päättäjät tekee järjettömyyksiin asti kiimasopimuksia ja tulos karmeaa sosiaalisiirtoa,jota verrataan lähes utopiaan. höpötys,meillä on varaa,on suoraan persiistä ja syrjii raa´asti omaa väkeä. missä ne varat leijuu,ne pitää julkaista.

Äänestä

ikäihmiset ovat vain jätesontaa nykyajalle. näin se sukupolvien työ lyödään maan rakoon merkityksettömänä.
98% taviksien ihmiselämä nykyopin mukaan on sivuseikka,varallisuusahneus ja hyväksikäyttö vain merkitsee.
nykyajan nuoremmalle väelle pitää olla kaikki valmiina elämänaikaiseen huvitteluun ja lomailuun tai he oksentaa eläkeläisten päälle ja yli.

Äänestä

Late kirjoittaa 1 VASTAUS: Late_Lapista1 17.4.2015 08:43
Jos minua tarkoitat niin huti tuli, minä äänestin viisasta NAISTA joka on persujen ehdokkaana !

ERITTÄIN HYVÄ LATE. Minulla on vieläkin kymmenen sentin pino vaalimanoksia jaettava. VAALEJA EI RATKAISTA ENNAKKOÄÄNILLÄ eikä tietenkään gallupeilla koska noin puolet kysellyistä ihmisistä EI KERRO KETÄ ÄÄNESTÄVÄT ja nehän äänestävät PERUSSUOMEA JOS SAAMME HEIDÄT VAALIUURNILLE eli vaalityötä loppuun asti koska VAALIT RATKAISTAAN SUNNUNTAINA JA KORKEA ÄÄNESTYSPROSENTTI TUKEE PERUSSUOMEA

kaksi kovaa naista LAPISTA, LATE JA HALLA-AHO SUOSITTELEVAT



PERUSSUOMALAISET SAAVAT KAKSI PAIKKAA LAPISTA.

Liisa Mariapori numero 40
Hanna Mäntylä numero 41

Liisa Mariapori, Lapin vaalipiiri, numero 40, kauppatieteiden maisteri (tohtorin opintoja), verokonsultti, yrittäjä, Rovaniemen kaupunginhallituksen jäsen, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/liisa-mariapori https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/lappi http://www.mariapori.com/ https://vaalit.perussuomalaiset.fi/
\\\\\\KUUNTELE VAALIVIDEO\\\\\\ https://youtu.be/ATOrhY34zRU http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/lappi/ehdokkaat/6124
Videot: http://www.mariapori.com/Videot.html Voitin Suomen valtion Euroopan ihmisoikeustuomioistuimessa. Onko Suomi täysin mätä? Yrittäjä ystävällinen suomi? Vaalivideo
Liisa Mariapori, Lapin vaalipiiri, numero 40, vaaliohjelma http://www.mariapori.com/LiisaMariapori.pdf http://www.mariapori.com/Blogi/

Hanna Mäntylä, Lapin vaalipiiri, numero 41, erityisnuorisotyöntekijä, kansanedustaja, https://vaalit.perussuomalaiset.fi/ehdokkaat/hanna-mantyla https://vaalit.perussuomalaiset.fi/piirit/lappi http://www.hannamantyla.fi/ https://fi-fi.facebook.com/pages/Perussuomalainen-perusnainen-Hanna-M%C3%A4ntyl%C3%A4-Hyv%C3%A4n-el%C3%A4m%C3%A4n-puolesta/176271202395558 https://vaalit.perussuomalaiset.fi/
\\\\\\KUUNTELE VAALIVIDEO\\\\\\ http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/lappi/ehdokkaat/4717 Lupaan tehdä parhaani ja sitoutua työhöni ja ajamiini asioihin 110 %.

Hanna Mäntylä, Lapin vaalipiiri, numero 41, esittelee Perussuomalaisten ohjelman vaaleihin
https://www.suomenuutiset.fi/perussuomalaisten-eduskuntaohjelman-paateemat-julki/ Julkinen talous kestävälle pohjalle – isänmaan turvallisuudesta ei tingitä – suomalaisista huolehdittava – kilpailukyky ja yrittäjyys etusijalle – ei saa kiusaa. Timo Soini (ps.) esitteli pääteemoja perussuomalaisten tiedotustilaisuudessa maanantaina yhdessä Hanna Mäntylän ja Jari Lindströmin kanssa. https://dreambroker.com/channel/dbiqeuet/iframe/mrdzpgb3
”Kilpailukyky, työllisyys ja talous ovat jääneet ilmastoasioiden jalkoihin. Me itse keksimme kaikenlaista sääntelyä. Joka ikinen kuluerä, joka teollisuudelle sälytetään, vaikuttaa päätökseen siitä, pysyykö teollisuus Suomessa vai ei”

Hanna Mäntylä, Lapin vaalipiiri, numero 41, on Jussi Halla-ahon suosittelema ehdokas http://www.halla-aho.com/scripta/vaalivinkkeja_lukijoille.html/ Vaikka kirjoituksen alkupuolella totesin, että istuvien kansanedustajien mainostaminen ei olisi asiallista, tuntisin itseni huonoksi ihmiseksi, ellen tässä yhteydessä mainitsisi Olli Immosta (Oulu) ja Hanna Mäntylää (Lappi), joiden kanssa minulla on vaalikauden aikana ollut ilo ja kunnia tehdä hyvää yhteistyötä maahanmuuttokysymyksiä käsittelevien seminaarien muodossa. Haluan myös kiittää Mäntylää eurovaalikiertueen aikana saamastani avusta ja tuesta!

Äänestä

MIKSI ELÄKELÄISET OVAT HALJALLAAN SINNE TÄNNE EI MITÄÄN YHTENÄISTÄ? ELÄKELÄISILLÄ ON VAIKUTSVALTAA HALUTESSAAN VAIKKA KUINKA. MÄÄRÄ LISÄÄNTYY KOVAA VAUHTIA VUOSI VUODELTA.

Äänestä

Onhan se selvää, että pidot pilaantuu kuokkavieraiden määrän kasvaessa. Jossain vaiheessa sitten pannaan hyrskyn myrskyn.

Äänestä

Sota päättyi -44. Tuona vuonna syntyneet ovat jo 71-vuotiaita. Sodan jälkeen syntyneet ovat raknetaneet tämän "hyvinvointiyhteiskunnan" itsellee, lapsilleen ja lastenlapsilleen. Mutta heidät on kokonaan unohdettu vihrevassarien ja kokoomuksen maailmanparantamiskiimassa. Ja kepu on myös tässä mukana. Pölkky-Vanhasen hallitusohjelmassa luki, että "Suomi kuuluu kaikille".

Äänestä
  • Tänne rantautuville siirtoloisille taataan paremmat olot, vaikka eivät ole päivääkään tehneet työtä Suomen hyväksi. Eivät viitsi edes kotoutua, vaatia kyllä osataan yhä uusia etuoikeuksia muhamettilaisille.

    Äänestä

Rahan lisäksi eläkeläisiltä on viety fyysinen turva, vaikka eilen vaalikeskustelussa poliisiministeri Räsänen totesi, että turvallisuuden takaaminen kansalaisille on valtion tärkein tehtävä.

Äänestä

VIIMEINEN PURISTUS ÄÄNET KOTIIN, KAIKKI ÄÄNESTÄMÄÄN, VIE KAVERISIKIN
huhtikuu 18, Otetaan voitto kotiin!
https://www.suomenuutiset.fi/otetaan-voitto-kotiin/
Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini ja puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalo patistavat suomalaisia äänestämään. Eduskuntavaalien loppukiri on alkanut ja vaalikamppailussa eletään jännittäviä hetkiä....Nyt kaikki äänestämään ... Perussuomalaisten suurin haaste on saada ihmiset äänestämään. Moni on turhautunut vanhojen puolueiden politiikkaan, eikä usko enää muutoksen olevan mahdollista. – Suurin vastuksemme ei ole vanhoissa puolueissa, vaan ihmisten saamisessa vaaliuurnille. Nyt kaikki äänestämään, Soini kehottaa.

Äänestä

Kannustaa tulevaisuudennkymät painamaan töitä niska limassa? Saadaan elätettyä maatamme rikastuttamaan saapuneet pakolaislaumat?
No EI.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


semmostaseon kirjoitti:

tee töitä 50 vuotta ja saat käteen vähemmän ku maahanmuuttajat sossusta:

http://www.hs.fi/kotimaa/a1429157159338?jako=4fb81ee7b309385687ce79c4f95f1e49&ref=tf_iHSisboksi-etusivu&utm_campaign=tf-hs&utm_source=iltasanomat.fi&utm_medium=tf-desktop&utm_content=frontpage

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu