Ajatelkaa, jos Persut olisi

hallituksessa. Suomen arvostus laskisi. Suomi jäisi entistäkin enemmän syrjäiseksija ja erilliseksi idän kolkaksi
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suomi on nyt syrjäinen ruotsinkielisten elättipaikka. Suomen arvostus lähtee kiitoon Perussuomalaisten myötä. Soinilla on hyvät suhteet moniin maihin. Nykyinen ei riitä, eli kuninkaan tekemisten seuraaminen ei vie tätä maata mihinkään muuhun kuin perikatoon.

Äänestä

Kukaan ei esimerkiksi ole tuomassa ulkomaisille opiskelihoille lukukausimaksua. Läski karjuu vaam Kreikasta, vaikka virolaiset ja venäläiset varastavat ja huijaavat satoja miljoonia Suomelta joka vuosi.

Äänestä

Siinäpä taas tyypillinen huonosta itsetunnosta kärsivä suru kauhistelemassa "mitä ne muut meistä ajattelevat".

Äänestä

Englantilaiset ainakin tykkäis eu-kriittisestä Soinista.
Ja kaikki katoliset. Eihän niitä oo paljon globaalisti...
Suomenruotsalaisten apartheid-politiikka eristää meidät muusta länsimaailmasta.

Äänestä
  • Nu skall vi låta PERSUNA jobba för sina höga löner,man blir så Buddhalik att bara sitta i oppositionen.

    Äänestä

.

Se olisi kaikista pahinta suntperi ja sen tor-verkossa oleva compuutteri levittämässä taas disinformaatiota huonolla artikulaatiolla

.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idänkolkka kirjoitti:

hallituksessa. Suomen arvostus laskisi. Suomi jäisi entistäkin enemmän syrjäiseksija ja erilliseksi idän kolkaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu