Olen tämänviikon ajellut vielä nastarenkailla ympäri eteläsuomea eikä vajakinlaskija ole kommentoinut mitenkään, onkohan se suljettu pyöreään huoneeseen.
Missä vajakinlaskija.
vajakkeja.laskettu
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kuinka sattuikaan. Eipä tarvinnut ajaa kuin parikymmentä kilsaa stadin seudulla, niin voi taas hämmästellä vähä-älyisten määrää maassamme. Tietysti siellä oli pelokkaita tyttöjä (=miehiä hameessa) nastoillansa, vilkuttomia vajakkeja, tietyömaalla kaahaavia vajakkeja, punaisia päin ajavia vajakkeja ym. Muistakaa harkita tarkkaan ketä äänestätte, jotta saisimme mielenterveyspotilaat tarvitsemaansa hoitoon.
Sinulla alkaa olemaankin hoidosta kokemuksia vaikka hoito ei toivottua tulosta tuonutkaan. No, onpahan ainakin yritetty.
Tule ja aja perässäni, niin huomaat miten hoitoni on tehonnut. Suosittelen hoitoa sinullekki.
Ei minun tarvitse hoitoon mennä. Osaan käyttää vilkkua, ajaa rajoitusten mukaan ym. Enkä todellakaan ole niin sekaisin päästäni, että kuvittelisin stadissa talven vielä riehuvan. Jos autoilija ei yksinkertaisimpiakaan asioita osaa, niin eikö hän ole vähä-älyinen? Vai mikä sinun mielestäsi on diagnoosi heille?
Sinullahan ei ole praktiikkaa diagnoosien tekoon, sinussa on riittämiin giagnosoitavaa josta lääkärit ovatkin saaneet todella suuren urakan. Eihän se tietenkään ole mitenkään hyödyllistä muuta kuin lääkäreille, näkeväthän kuinka paljon tyhmyyttä on ahtautunut yhteen tyhjään pääkoppaan.
Mikä siinä on, kun et voi sanoa, että nuo ovat vajakkeja? Vai kuulutko itse samaan porukkaan?
Kyllä minä voin sanoa ettei nuo ole vajakkeja, sinä olet se päävajakki, sinun päätäsi ei saa kuntoon.
Totta, pääni on ollut sekaisin vaikka se on tyhjä.