On selvää jo nyt, että aurit tai aimot eivät eduskuntaan ole menossa, mutta keitä Kärsämäkisiä olisi oikeasti eli vakavasti pitänyt saada ehdokkaiksi kansanedustajapestiin? Nimiä kehiin rohkeasti!
Pappi, lukkari, talonpoika vai kuppari?
Pappi, lukkari, talonpoika vai kuppari?
Vastaukset 13
Vanhimmat
neuvottelutauko, ainakun Ps- joku esttäis viksun, ehööm jo, jo" "neuvootelutauko" ja saman tois muutaman kuukierron jälkeen omanaan, niin Keskustapuolueen onkelmat siirtyis seuraavalle vaalikaudelle
Valkama Heikki sinne helsinkiin niin saadaan pappi pois kirkosta. Ei Lukkari, ei talonpoika eikä kuppari vaan PAPPI.
Valkama on hyvä pappi.Me Kärsämäkiset tarvitsemme häntä.
tottamaar! oottate niin syntistä sakkia, kakss pappia pitäs olla, kirkosa yks ja kierävänä toinen
Paanulinnan ROVASTI kolmas.
Voi herran jestas! et ole tosissasi, että hyvä pappi. Kamala mies ja piru papiksi.
sehän paljastus kuka on Valkaman töantaja kun näyttäs palkkakuittisa, jos kuiisa logo ja sarvet niin on varma etä on..karjaeläinhoitaja
Entä jos joudutte vastaamaan sanoistanne ?
seon Valkaman asia ei sinun pappa hyvä, siunausta!
En satu olemaan pappa ,olen toista sukupuolta ja lukenut lakia aikoinaan ,että nämä ovat häpeällisiä sanoja teiltä ,.Miksi ihmiset ovat niin pahoja suistaan ?
Kielioppi kuitenkin jäänyt vähälle, kun nuo välimerkit menee miten sattuu!
Olen melkein sokea ,en näe kaikkea oikein.Sittenpähän tiedät ,kun saat vaivoja itesellesi,onko vara arvostella muita. Vaan jos sinä olet erikoistapaus,olet ikuisesti terve.Papin kanssa olemme olleet monissa tilaisuuksissa,ilossa ja surussakin,läheisen menettäneenä.Olemme erittäin tyytyväisiä häneen.
Arvoisa "hyväpappion", nämä s24 keskusteluja ei kannata ottaa liian vakavasti, asiaakin on mutta paljon kenkkuiluja varsin härnäävät, kyllä aina kansa kompia esittää, olipa pappi, lukkari,talonpoika, kuppari, siis silmäätekevistä suomalainen on aina ja irvuilee, se on kansanperintöä, voip olla perimääkin