http://blogit.iltalehti.fi/pauli-vahtera/
Matkaopas Suvaitsevaisille
05 Huh 2015
Kirjoittanut Pauli Vahtera ps Uusimaa
Jo riittää. Helsingin Sanomat, Yleisradio ja Nasima Razmayer voisivat olla edes viikon haukkumasta suomalaisia. Sillä olemme jo ylittäneet kuilun partaan. Sillä kohta äyskäröimme kaikki vettä uppoavasta laivasta pelastaaksemme Suomen. Tuskin maailma tulee meitä auttamaan, vaikka olemme lisänneet myllynkiviä veneeseemme jakamalla rahamme ulkomaille ja ulkomaalaisille.
Laskin 2010 Maahanmuuton hintaa YLEn MOT-ohjelmalle. Selvitys asiasta on luettavissa Ylen sivuilta. Vaikka laskelma on tehty tupakkiaskin kansi-menetelmällä, aika lailla se vastasi Suomen Perustan torstaina julkaisemaa selvitystä. Itse olen ollut työryhmän jäsenenä. Vaikka Tilastokeskus viivytteli tietojen antamisen kanssa ja vaati tiedoista isot lunnaat, selvitys valmistui. Ja selvitystyö jatkuu. Tutkimus päätyi 700 miljoonaan, todelliset kustannukset menevät yli miljardin euron, minkä laskin viisi vuotta sitten.
OLETKO LUKENUT TÄMÄN
4
75
Vastaukset
- kyvyttömyys
Jos kuuntelee Hammarbergin haastatteluja, niin älyää erään asian...
- sanailija
Aivan! Sanavalmis ja nokkela kaveri oli hän!
- Halla-ahon_äänestäjä
YLEN ANARKISTIPROPAGANDAA ON ALETTU SUITSIA
PUNAVIHREIDEN PROPAGANDISTIEN AIKA ON LOPUSSA, MUUTOKSEN KUMU KUULUU JO
perussuomalainen johtaa YLEN HALLINTONEUVOSTOA
YLEN PROPAGANDARAHOJEN KÄYTTÖN VALVONTAA VARTEN PERUSTETAAN TYÖRYHMÄ
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/06/23/kimmo-kivela-johtaa-ylen-uutta-hallintoneuvostoa
Ylen hallintoneuvosto valitsi puheenjohtajakseen kansanedustaja Kimmo Kivelän, ps. Ylen uusi hallintoneuvosto kokoontui ensimmäisen kerran tiistaina 23.6.
Pääministeri Juha Sipilän hallitusohjelmassa on sovittu, että Ylen tehtävää ja rahoitusta arvioimaan perustetaan parlamentaarinen työryhmä. - Pelkkääpaskaa
juntti metsäläinen valehtelee heittä numeroita ei kuitenkaa tiedä rasismistaan mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3293282Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4633098- 712140
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401600Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1941482- 1051223
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751212Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121127Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1671098K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81075