Vieläkö SDP haluaa sosialistisen Suomen

Venäläinen uutistoimisto teki Sdp:n Reijo Paanasesta "Sdp-johtaja Pentti Vaanasen"

Sdp:ssä vaikutti takavuosina Pentti Väänänen, joka muun muassa toimi 1980-luvulla sosialistisen internationaalin pääsihteerinä. Sosialistinen internationaali on sosiaalidemokraattien kansainvälinen järjestö.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hiljaa ainakin olleet sosialismiin pyrkimisestä, nykyisin.
Taitaa jo sdp eliitti olla niin rikasta, etteivät halua rahojaan sosialisoitavan.
Edes ex presidentit ei halua veroja maksaa eläkkeistään.

Äänestä

Mikäli lukisit demarien omaa puolueohjelmaa niin huomaisit että siellä kehoitetaan kuusi kertaa siirtymään sosialismiin. Toiset puolueet ovat ajat sitten uusineet puolueohjelmansa. Demarit on ..vanhoillisia.

Äänestä
  • En ole lukenut, enkä lue.
    Millainenhan on esimerkiksi Halosen puolueohjelma.
    Muutkiko veroja maksamattomiksi.
    Sosialisti, ja itse ei maksa veroa eläkkeestään
    96000 €/v

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Homo_puoluesihteeri kirjoitti:

Venäläinen uutistoimisto teki Sdp:n Reijo Paanasesta "Sdp-johtaja Pentti Vaanasen"

Sdp:ssä vaikutti takavuosina Pentti Väänänen, joka muun muassa toimi 1980-luvulla sosialistisen internationaalin pääsihteerinä. Sosialistinen internationaali on sosiaalidemokraattien kansainvälinen järjestö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu