Äänestämällä pienpuolueita hajotetaan yhdessä porvarisleirin mielivalta,
joka on syössyt tämän maan pahimpaan ahdinkoonsa ikinä. Keskusta on myös
yhtäkuin porvarit. Perussuomalaiset taas haluaa roikkua EU:ssa eikä onnettomat tajua edes missä ahdingossa tässä maassa oikein mennään.
Äänestämällä uusia pienpuolueita kuten MUutosta ja IPU:a saadaan edes alkua muutoksille aikaan.
Sillä mitä kansan demokratiaa on se, että porvarishallitukselle meni KUUSI kansnäänestystä läpi käsittelyyn ja näistä vain homoliitot ajettiin läpi painostuksesta ! Valta halutaankin kansalta kokonaan pois ! Nyt uurnille !
Rajat kiinni, maahnmuuttajat priorisoitava
4
<50
Vastaukset
- tyhmyyden_ylistys
Rajat kiinni suomalaisilta. Mihin suomalainen tarvitsee edes maahanmuuttoa tai turismia? Suomi sopii suomalaisille koska se on heidän ikirakas Impivaaransa.
Rajat kiinni myös suomalaisilta tuotteilta. Mihin Suomi muka tarvitsee vientiä?
Kyllä impivaaralaiset kuluttaa sen mitä osaavat tuottaakin.
Pannaan rajat kiinni myös kaikenlaiselta tuonnilta.
Priorisoidaan näin, Suomi vain suomalaisille, mukaan lukien myös kaikki tuotteet.
En ymmärrä lainkaan sitä, että monet maahanmuuton vastustajat ovat töissä vienti- ja tuontiyrityksissä? Miksi eivät rajoita toimintaansa pelkästään kotimarkkinoihin? Miksi monet maahanmuuton vastustajat ostaa tuontitavaroita?
Impivaara nousuun kaikki rajat sulkemalla. - ukonKUVAensiLINKISSÄ
TAPPAJARAISKAAJA Hänellä oli puukko ja hän löi. Monta kertaa. Mielipuolisesti. Harkitusti... http://mvlehti.net/2015/04/24/tieto-on-totta-raiskaajamuhaaja-abdigadir-osman-hussein-vapaaksi/
http://mvlehti.net/2015/04/23/pelottava-huhu-liikkeella-abdigadir-osman-hussein-vapautettu
Häntä ei voitu karkottaa. Hänellä oli suomalainen vaimo ja kaksi lasta. Hänellä ei ollut pakolaisstatusta, vaan hän oli saanut oleskeluluvan ns. humanitäärisistä syistä.
Tuuli Ikonen, 15v. surma, Tampere 10.11.1995 15-VUOTIAAN KOULUTYTÖN SURMA SUUTUTTI KOKO SUOMEN Teksti: Pentti Eerikäinen Ensin lehdissä oli vain pieni uutinen henkirikoksesta. Seuraavina päivinä rävähtivät lööppeihin jättiotsikot muukalaisesta, joka oli surmannut nuoren koulutytön. Otsikoista nousi esiin ensin tyrmistys, suru, viha, katkeruus. Vieläkään ei oikein tajuta, mitä Tampereella tapahtui 10.11.1995. Sinä perjantaina Tuuli Ikonen, 15, päätti lähteä koulun jälkeen Tampereen Aitolahdesta Koskikeskukseen tapaamaan kavereitaan.
Tuuli ei ollut mitään jenginuoria tai asuntolähiöiden häiriköitä. Hän kuului seurakuntanuoriin ja olisi seuraavana kesänä mennyt rippileirille isoseksi. Koulussa Tuuli oli luokkansa huippuja, sillä keskiarvot olivat olleet reilusti yli yhdeksän, eikä hänen vanhemmillaan ollut pelkoa tyttärensä joutumisesta huonoille teille tai kaupungille yökausiksi jäämisestä. Kello 19.40 Tuuli nousi kaverinsa kanssa bussiin, jolla lähti kohti kotiaan. Kaveri jäi aikaisemmalle pysäkille kuin Tuuli. Sitä 15-vuotias tyttö ei tiennyt, että hänen pari vuotta nuorempi sisarensa oli kulkenut vähän aikaisemmin samaa reittiä kotiin päin. Maalliseen kotiinsa Tuuli ei koskaan päässyt. Aitovuorentiellä hänen kimppuunsa syöksyi tumma mies. Tuuli yritti rimpuilla kaikin voimin vastaan, mutta hyökkääjä sai raahatuksi hänet tiensivuun.
Hänellä oli puukko ja hän löi. Monta kertaa. Mielipuolisesti. Harkitusti...
Tampere suri
Paikalle osui auto, jonka valokiiloihin puukkomies joutui. Hän säntäsi pakoon, minkä vuoksi autoilija kiiruhti katsomaan, mitä oli tapahtunut. Hälytys tapahtui nopeasti. Ambulanssi ja poliisi olivat pian paikalla, mutta Tuulin elämää ei voitu enää pelastaa. Poliisi lähti suurin joukoin takaa-ajoon. Tytön surmaaja ei saanut kadota yöhön. Neljän tunnin jäljityksen aikana tuli yksi uhri lisää, kun takaa-ajava poliisikoira syöksyi tietä ylittäessään auton alle ja kuoli.
Mies saatiin kiinni ja vietiin poliisin suojiin Tampereelle. Seuraavan päivän lehtiin ehti pieni uutinen Tampereella tapahtuneesta henkirikoksesta.
Isot otsikot räjähtivät ihmisten silmille vasta sunnuntaina ja maanantaina. Pian ne muuttuivat nimiksi, osoitteiksi, luokkakaveriksi, ystäväksi, tuttavaksi. Suruksi ja suuttumukseksi. Itkuksi ja ikäväksi. Suru-uutinen tavoitti Tuulin vanhemmat pikkujoulujuhlasta. Isänpäivä oli sunnuntaina. Tuulin pöydällä oli valmiiksi tehty isänpäivän kortti. Se jäi antamatta. Jäljellä oli vain suuri suru. Kaikkein kovin, mikä isää ja äitiä, sisarta ja veljeä voi koskaan kohdata.
Suru ja suuttumus levisi Tampereelle ja pian koko Suomeen.
Erityisen voimakkaasti se kosketti Tuulin koulua, jossa kuolema vieraili jo toisen kerran kahden vuoden sisällä. Edellinenkin uhri oli nuori tyttö, jonka häiriintynyt poika surmasi. - Niin kaunis on maa, niin kirkas on taivas, lauloivat itkevät koulukaverit Tuulin muistojuhlassa. Kuin Kyllikki Saari... Tuuli Ikosen julma kohtalo takertui lehtien etusivuille poikkeuksellisen tiukasti. Surmapaikasta tuli tamperelaisten vaelluskohde ja hiljentymispaikka. Kynttilät paloivat lumihangessa viikkokausia Tuulin rippikuvan vieressä.
Tampereella järjestettyyn hengelliseen muistojuhlaan kokoontui yli 5000 ihmistä. Vanhempien mieliin palasi Suomen tunnetuin rikostapaus, Kyllikki Saaren surma. Ihmiset muistavat Kyllikin rippikuvan ja surmayön, jolloin uskonnollismielinen tyttö surmattiin kotimatkallaan. Tänä aikana on poikkeuksellista, että tuhannet ja taas tuhannet ihmiset lähtevät liikkeelle ilmaisemaan suuttumuksensa ja surunsa. Tuulin vanhemmat tulivat avoimesti julkisuuteen. He näyttivät surunsa julkisesti. He tuomitsivat teon ja tekijän. He kyselivät: - Miksi? Miksi? Miksi? Silti he eivät halunneet lietsoa vihaa. Siksi he eivät vaatineet kostoa samalla mitalla. - Tuulin hautajaiset olivat kauniit, sanoi Tuulin isä ajankohtaisen kakkosen suorassa lähetyksessä. - Tuulin on nyt hyvä olla. Lepää rauhassa lapseni. Tuuli Ikosen siunaustilaisuudessa jokainen isä ja äiti tajusivat, millainen onnettomuus Ulla ja Kari Ikosta oli kohdannut.
Abdikarir Osman Hussein Tampereen poliisivankilassa lojui lavitsallaan Somalian kansalainen Abdikarir Osman Hussein (26). Hän oli autuaallisen tietämätön siitä, millaisen myrkyn oli Tampereelle ja koko Suomelle kylvänyt. Toisaalta kesti jonkun aikaa ennen kuin Suomi tiesi, millainen mustan marraskuun mies tämä
herra Hussein on: 19.11.1993 Abdikarir Osaman Hussein raiskasi puukolla uhaten 13-vuotiaan tamperelaistytön! Nyt Abdikarir Osman Husseinin epäillään surmanneen 15-vuotiaan Tuuli Ikosen. K - liikaa_ruikutusta
Rajat auki. Maastamuuttajat on priorisoitava. Liiallisen aivovuodon takia maastamuutto pitäisi ensimmäisenä sallia suurimmille ruikuttajille. Jos maamme on todella niin kurja paikka asua niin miksi ette muuta pois? Etsikää itsellenne se sopiva paratiisimaa.
Ruikuttajat eivät taida pärjätä missään maassa?
Käyttäkää sitä vapaaehtoista poismuuton mahdollisuutta. Jos haluatte kieltää pakkoruotsin niin älkää edes ajatelko sitten Ruotsiin muuttoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla4501312- 641116
- 61852
- 61805
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18747Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k100723- 72694
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49671- 62664
- 27663