Kaikista joukkueista Oilers voitto draft lotteryn! HAhahahahahahahahahahahahahaha voit vittu!!! Oli MCDavid itkun partaalla, kun tietää, mihin persereikään päätyy.
Edmonton OIlers!
rähähähähäähähäh
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllähän siinä aamuyöllä pieni epätoivoinen naurunremakka pääsi, kun Edmontonin kultainen kortti nousi kirjekuoresta arvontatuloksen voittajan merkiksi. Edmonton on nyt saanut kuuden vuoden aikana neljä ykkösvarusta muut korkeat varausvuorot päälle, mutta vielä kyntää viimeisten joukossa. Huippulupausten hautuumaa, jossa on myrkyllinen pukukoppihenki vailla kunnollisia veteraaneja johtamassa ja neuvomassa junnuja. Tähän kun yhdistetään kädetön organisaatio, niin oli se pahin mahdollinen paikka, mihin hypetetyin huippulupaus Crosbyn, Lemiuxin ja Lindrosin ohella voi päätyä.
McTavishin (Edmonton Oilersin general manager) mukaan seura jatkaa hyökkäykseen panostamista, joten vahvistusta olemattomaan puolustukseen ei näillä näkymin ole kesällä luvassa. Oli aika vittuuntunut ilme McDavidilla, kun arvontatulos selvisi ja pettymys paistoi haastattelun aikana naamasta. Ymmärtäähän sen, kun käytännössä arvonnassa ratkeaa se joukkue, jossa pelaa loppuelämänsä (eli yksi elämän tärkein hetki) ja sitten sieltä tulee pahin mahdollinen paikka. Ja sitten alle minuutti tästä, pitää kävellä studioon suoraan lähetykseen kertoman tunteistaan.
Tuossa vielä koko arvonta, jos joku ei kolmen aikoihin ollut hereillä katsomassa, heh.
https://www.youtube.com/watch?v=XqRYwjlkEJA