Tietoa nokinaamoista

Valtakunnanvalittaja Lapista ei tiedä sitäkään, että nokinaamoilla tarkoitetaan naamansa hiilellä sotkevia kännipäissään heiluvia nunnukoita.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/13549763
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No se nyt on vaan yksi asia tuhansista mitä lapin Somali ei ymmärrä, täkeintä olisi että osaisi pysyä pois täältä ihmisille tarkoitetulta palstalta, mutta sekin on sille Somalille vaikeata.

Äänestä

Peittääkseen lappalaisuuttaan valtakunnanvalittaja käyttää myös nimimerkkiä "toivoturusta".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leila_löi_lailaa kirjoitti:

Valtakunnanvalittaja Lapista ei tiedä sitäkään, että nokinaamoilla tarkoitetaan naamansa hiilellä sotkevia kännipäissään heiluvia nunnukoita.

http://keskustelu.suomi24.fi/t/13549763

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu