Nokian kännykkähuolto

Jatsa

Laitoin kännykän huoltoon. Pari kuukautta meni, mitään ei kuulunut. Liikkeestä kun kysyin, lupasivat soittaa huoltoon. Parin päivän päästä ilmoittivat, että tuotetta ei voi korjata, eikä takuu korvaa. Kosteusvauriosta puhuivat. En ole saanut kännykkää enkä mitään siihen liittyvää huollosta takaisin. Taitaa olla niin, että laitan vakuutuksen kauttaa korvattavaksi, mutta silti hieman ihmetyttää, eikö alkuperäistä laitetta ole tulossa ollenkaan takaisin. Lisäksi olettaisi, että huolto ilmoittaisi laitteen tarkastamisen jälkeen arvionsa, ilman että sitä pitää kuukausia odotella.

4

950

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fffffffffffffkkkdköödfäk

      mielestäni liikkeen johon laitteen veit olisi aikoja sitten pitänyt saada huollosta raportti, että puhelimessa kosteusvaurio.... tässä yhteydessä myös kysytään haluaako asiakas, että laite korjataan vai lähetetään sellaisenaan takaisin(silloin menee tark. maksu n.20€ yleensä).
      kolmas vaihtoehto jos et haluais maksaa tuota 20 tai laitteen korjausta niin silloin vasta puhelin jää huoltoon.
      pitkiä nuo huolto ajat joskus on mutta luulisin liikkeessä käyneen jonkin erehdyksen.
      En usko et kannattaa vakuutuksen kautta korjuuttaa mikäli ei ole joku 500€ puhelin.

    • huollettu känny?

      nokian kännyhuolto on aika hidas just nyt?oliskohan syynä "halpa maiden" , halvat kasaus ja tuotanto meiningit syynä? ruuhkaa korjaamolla... hyvä nokia samaa rataa vaan . mihin enään voi luottaa?? oli ennen hyvät talorakentajat,sitten tuli teknikot ideoineen ja syntyi hometalokausi.oli ennen parhaimmisto lääkärimaa,kiitos päättäjille ideoistaan, tulos :lääkäripula ja mieletön hammashoitojono.. oli ennen salora, kiitos taas poliitikon erään.muistatteko? salora katos tuli toinen nimi..meni konkkaan.. veromaksajien piikkiin.sitten tuli tilalle NOKIA(alkujaan kumisaapas ja rengas.)eroitettin yritys teletekniikasta ja tuli kännyt kuvaan , myytiin tv jaos ulkomaille..nyt menossa loputkin..mitä jää kätöseemme? Valtion velat ja romukännyt sekä paljon jätettä.. Tarinan opetus meillä "menee liian hyvin".rahat pois kansalta,nuolkoot näppejään ja olkoot sossuluukul, kunhan yritys tuo voittoa. muulla ei väliä.....noniin tulihan se ulos.luotin ennen nokiaan..luottamus katoaa,kannata nyt täss "kotmaista tuatetta by china" laatua suamest pakattu tallinnas tai eu:ssa

      • saunau

        Vähä noista syistä johtuen ostin sangsumin. Sehän on nykypäivänä melkein yhtä Suomalainen kun Nokiakin.


      • suomalainen
        saunau kirjoitti:

        Vähä noista syistä johtuen ostin sangsumin. Sehän on nykypäivänä melkein yhtä Suomalainen kun Nokiakin.

        "Vähä noista syistä johtuen ostin sangsumin. Sehän on nykypäivänä melkein yhtä Suomalainen kun Nokiakin."

        Hieman epäilen, että yhtä moni suomalainen perhe ansaitsee toimeentuloa ja suomalainen kunta veroja yhtä paljon Samsungin kuin Nokian tuotteista... Silti tietty jokainen ostaa sen, jonka parhaaksi näkee. Onneksi sata miljoonaa ostajaa vuodessa ympäri maailman kokee Nokian parhaaksi. Muuten meillä olisi lama vieläkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      59
      1110
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      1099
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      871
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      92
      798
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      747
    6. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      650
    7. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      641
    8. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      220
      636
    9. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      105
      627
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      99
      582
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      267
      511
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      102
      488
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      434
    15. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      428
    16. Onko muka 21 vuoden ikäero paljon?

      🤔
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      422
    17. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      413
    18. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      410
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      146
      394
    20. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      20
      373
    Aihe