muslimit,eivät ole suomalaisia vaikka

omena19641

Et ole suomalainen vaikka olisit täällä syntynyt! Somalit sanovat usein olen soomalainen. Eivät ole,ovat täällä syntyneet,ovat vain suomenkansalaisia. Me joiden sukujuuret juontavat useammasta sukupolvesta.olemme suomalaisia.
Miksi somalit eivät lähde jälleen rakentamaan kotimaataan,ei siellä ole sotia enää.
Nyt päättäjät pistäkää hanat kiinni mamuille. Ei avustuksia jos ei oteta töitä vastaa. Ja töitä on tehtävä sama aika kuin kanta väestökin tekee että saa eläkkeensä

4

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ggt

      Lahetetään kantasuomalaisia Afrikkaan kehitysapuna kun rahan lähetys ei näytä lihottavan kuin sotilasjuntaa. Ja miksi näin? Suo kuokka ja Jussi. Meillä on täällä maa sulana 4 kuukautta siellä 12.

    • hienoratkaisu

      Joo, vaihdetaan maita, saamme myö kaikki rikkaudet. Afrikkalaiset viihtyvät poropaimenina ja kalastajina toppatakeissaan. Lämminkin tulee kun asukastiheys kasvaa heimojen kesken ja olisihan heillä ystävälliset naapurit.

    • ähvätti

      Ollaan suomalaisia, kansaa. Ovat Suomen kansalaisia, eivät kuulu kansaan. Eivät mustalaisetkaan ole suomalaisia vaan kaaleita. Kai. Kaveri oli nähnyt somalin, joka ajoi taksia ja armeijassakin Santahaminassa on yksi, joten kaksi poikkeusta jo siinä. On niitä tosin se n. 20 000kpl... Onneksi ei otettu Etelä-Afrikasta noita, Wikipedian mukaan 25% ylpeitä siitä, että ovat raiskaajia (25% kehtaa myöntää). Olisi siinä valkoisella naisella villi viidakon meininki, kun tuommoisella kulttuurilla rikastettaisiin suoraan riihikuivaan kakkoseen. Tahtoo sanoa, että vaikka somali tuottaa lapsiseksiorjansa Suomen rahallisella tuella muka perheenyhdistämismielessä, voisi asiat olla huomattavasti pahemminkin ja taitavat kohta ollakin, kiitos välimerellisten kulttuurinvaihdollisten toimenpiteiden.

    • äiti771

      Ei somalista suomalaista tule mitenkään, eikä sen lapsista. Sen pitäisi olla ylpeä omasta maastaan ja asua siellä, rakentaa ja taistella paremman yhteiskunnan puolesta siellä.
      Tuollaisia tyyppejä kutsutaan meidän moraalijärjestelmässä rintamakarkureiksi ja maanpettureiksi jotka lähtee rytinää pakoon. He eivät sovi tänne mitenkään päin ajateltuna.
      Afrikkalaiset pilaavat koko Euroopan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2175
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      341
      1413
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      96
      1397
    4. 168
      1291
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      1071
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      978
    7. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      930
    8. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      929
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      27
      862
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      849
    Aihe