Soini vaarantaa...

Soini vaarantaa Suomen kansainvälisen aseman ja hankaloittaa EU asioita...Sipilä tarkkana seurauksista..persut pelaa raakaa peliä...ihmettelen äänestäjiä....
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Sipilä ei sovellu politiikkaan, kun hän kuulu lestoille.
Nytkin hän uskovaisena sai säälipisteitä poikansa kuomemasta ja olemalla kirjoilla lesta-alueella,vaikka asuukin muualla.

Näin silmäänpistävästi uskovaiset viilaa linssiin herkkäuskoisia ja alistus onnistuu täydellisesti!?!?!?!?

Äänestä

Traveller ja kaverinsa toimivat ahkerasti taustalla. Ketjuja poistuu kovaa vauhtia.

Äänestä

Soini järki jätkä ois pirun hyvä jos erottais eurosta
silloin Suomi nousis Jyrkit ja Aleksit Siperiaan tuhonneet
Suomen "hyvä Soini"

Äänestä

Soini vaarantaa Suomen kansainvälisen aseman ja hankaloittaa musliminuorison rötöstelyä ja raiskaamisia Suomessa.

Liberaalit eivät pidä tästä kehityksestä, joka johtaisi siihen, että Suomi ei koskaan saavuta sitä "monikulttuurisuuden onnea", joka Ruotsissa on jo jokapäiväistä.

Äänestä

SOINI YMMÄRTÄÄ MEIDÄN EI TARVITSE OLLA EUROSSA MAKSANUT
JO TARPEEKSI ( EIKÖ LÄHELLE 400000 TUHATTA TYÖTÖNTÄ PIISAA)

Äänestä

Ei Soini mitään vaaranna, kun hallitukseen pääsee. Oppositio huutelu on yksi juttu, sellainen loppuu aina hallituksessa, ja teot loivenee kummasti, kun itse joutuu päättämään. kreikkakin tulee saamaan seuraavan tukipaketin tarvittaessa, ei Soini sen takia halua riskeerata hallituspaikkaa.
Nämä höntit huutelijat eivät ymmärrä päivän politiikan teosta yhtään mitään, jos vakavissaan kuvittelevat eurosta eroa tms.
Soinihan vakuuttaa jo yhteistyöstä, ja söisi Sipilän kädestä vaikka koiran kakkaa, jos se olisi lippu ministeriauton takapenkille.
Hallituksessa sitten puolueet noudattavat yhteisesti sovittua linjaa, ei minkään puolueen omia linjauksia.

Äänestä

Hallituksessa joutuu aina tekemään kompromisseja. Meillä ei ole 1-puoluejärjestelmää - onneksi.

Äänestä

700 miljoonaa kehitysapu ja 1.2 miljardia eu maksut. Kaiken tämän kustantaa työssäkäyvät suomalaiset. Ajatelkaa mikä taakka . Lähes 2 miljardia lahjoitetaan tyhmyyttämme. Pakkoruotsi päälle

Äänestä
  • Hyvin olet virtesi opetellut, tuota on kuultu jo neljä vuotta. Eikö alkaisi aika jo muuttaa veisuuta, kun persut menee hallitukseen ?

    Äänestä

  • samavirsiainavaan kirjoitti:

    Hyvin olet virtesi opetellut, tuota on kuultu jo neljä vuotta. Eikö alkaisi aika jo muuttaa veisuuta, kun persut menee hallitukseen ?

    Miksi pitäisi muuttaa tätä "veisuuta", kun persut menee hallitukseen?

    Äänestä

Persut nyt kepun kanssa hallitukseen niin romahdus ensi vaaleissa varma. Pelkällä puheella ei tätä maata nosteta suosta.

Äänestä
  • Minkä romahdus?

    Äänestä

  • Työnnä hanuuriis, meillä ei kohta ole mitään toreja, jos talousasioita ei saada kuntoon, tollojen mamu-möly on kuule ongelmista pienin. Itse asiassa se on ongelmana vain vainoharhaisten halla-aholaisten pään sisällä.

    Äänestä

  • hönöhuutelee kirjoitti:

    Työnnä hanuuriis, meillä ei kohta ole mitään toreja, jos talousasioita ei saada kuntoon, tollojen mamu-möly on kuule ongelmista pienin. Itse asiassa se on ongelmana vain vainoharhaisten halla-aholaisten pään sisällä.

    Joudat mielisairaalaan. Eräänä päivänä sinäkin tajuat ja olet avannut silmäsi. Mutta, siihen asti. Katsele maailmaa viherpunikki lasienläpi.

    Äänestä

  • hönöhuutelee kirjoitti:

    Työnnä hanuuriis, meillä ei kohta ole mitään toreja, jos talousasioita ei saada kuntoon, tollojen mamu-möly on kuule ongelmista pienin. Itse asiassa se on ongelmana vain vainoharhaisten halla-aholaisten pään sisällä.

    Vihreiden ja vasureiden pyöräteiden lisäämiselläkö tai ulkomaalaisten ilmaisella hoidollako Suomen taloutta parannetaan? Helsingissä esim. laitetaan pyöräteihin 220 miljoonaa ( 220.000.000 ) euroa seuraavan 10 v aikana. Pyöräilemällä ja ilmaista kulttuuria harrastamalla maa nousee? En ole tuolta suunnalta kuullut puheista työnteosta - no ehkä sillä tavalla, että töitä pitäisi lisätä muille, jotta kuppaaminen ja talouden tuhonta pääsee jatkumaan.

    Äänestä

  • Alshabb terrorisit lähettää somput hakemaan rahaa suomesta , Tämä on TOTTA neekkeri ja muslimi ei koulua Maailman pahin yhdistelmä. Onneksi hukkuu välimereen jos ei vain tajua tyhmyydellä ei tehdä mitään

    Äänestä

Haista persettä. EU vaarantaa suomalaiset, niin päin se menee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jysähtää kirjoitti:

Soini vaarantaa Suomen kansainvälisen aseman ja hankaloittaa EU asioita...Sipilä tarkkana seurauksista..persut pelaa raakaa peliä...ihmettelen äänestäjiä....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu