Taas tuli mamuuutisia jälleen kerran

maahanmuuttajataustaisia jengiläisiä tuomittiin eripituisiin rangastuksiin Helsingissä tätä tämä on ja alkaa olla niin jokapäivistä toivottavasti uusi hallitus puuttuu asiaan .
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tukholman meininkiä alkaa olla täälläkin .

Äänestä
  • Saivat naurettavan tuomion ehdollista ei siis mitään tällehän naureskellaan .

    Äänestä

äänet Perusuomelle 2016 KUNNALLISVAALEISSA HELSINGISSÄ vaalityötä VAIKKA RENE HURSTIN PUOLESTA ASETTUU VARMANA PS EHDOKKAAKSI STADIN KUNDI STADIN FRIIDUJEN JA KUNDIEN PUOLESTAPUHUJA VEIKON POIKA https://youtu.be/e_ZGwOgan-M

Stadissa maksaa asunto 7000 euroa neliö ja mamu-tyyppinen mies tarvii 20 neliötä eli 140 000 euroa heti kun tulee ja sitten se alkaa yhdistää perhettään viideksi mamuksi mummu mamma sairas lapsi

ja muuta eityöperäistä eli tarvitaan 100 neliön asunto eli 700 000 euroa

hoitovastike hiukan korkeampi kun mamut kuluttaa hiukkasen enemmän vettä sun muuta kostea nenä jne. ja hajottaa kun eivät osaa niin joka tapauksessa korjaus- ja hoitovastike neliö 6 plus euroa kuussa

eli 80 euroa vuosi eli

kansa maksaa 8000 euroa vuokraa vuodessa

yksi ukko maksaa siis perheiden yhdistämisen jälkeen 700 000 euroa asuntona ja maailman loppuun vuokrana 8000 euroa vuosi ja muut kulut terveys huonekalut koulutus huvitus päälle

ette te mitään asuntoa saa Helsingissä jos ette äänestä perussuomea ja katkaise mamutusta

PS. lomalla ne käy niissä maissa josta ne on paenneet henkensä edessä mutta loma on kiva

Äänestä

Todella typerää! Miksei ulkomaalaisia rikollisa voida vaan potkia sinne mistä tulivatkin?! Sama juttu tää ihmiskauppa homma, miksi Suomen valtio maksaa oikeuskulut?? Menisivät kotimaahansa puimaan asiaa, saisivat vielä asianmukaiset rangaistukstkin (Aasialaisilta näyttivät ja tietääkseni Aasiassa todella kovat rangaistukset)

Äänestä
  • Kyllä komento muuttuu uudet isännät tuli taloon .

    Äänestä

Nuokin apinat olis saaneet hukkua sinne Välimereen ja niiden hässiät.

Äänestä
  • täältäkin noi kaikki apinat samalle laivalle!!

    Äänestä

Samaa mieltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ttyyuui kirjoitti:

maahanmuuttajataustaisia jengiläisiä tuomittiin eripituisiin rangastuksiin Helsingissä tätä tämä on ja alkaa olla niin jokapäivistä toivottavasti uusi hallitus puuttuu asiaan .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu