Summa sumarum...SFP finns...

vi svenskspråkiga finns också,vi fortsätter att använda vårt modersmål (med risk för fysiska och psykiska påhopp )
Riksdagsvalet var en framgång för Sannfinländarna...tills de bestämmer allt här i Finland så fortsätter vi att arbeta och betala skatt.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hur många gånger har du fått käften pga ditt språk?
Just det.
Aldrig.

Äänestä
  • Jag har aldrig fått på käfen,men min goda vän blev misshandlad för att han talade svenska i taxikön,(han var nykter ,de var på väg hem från sjukhuset )Han fick ändå 2000 euro för att käken aldrig blir normal.Det vitutti när han talade svenska med sin flickvän..det räcker som orsak att misshandla....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


densomleverfårse kirjoitti:

vi svenskspråkiga finns också,vi fortsätter att använda vårt modersmål (med risk för fysiska och psykiska påhopp )
Riksdagsvalet var en framgång för Sannfinländarna...tills de bestämmer allt här i Finland så fortsätter vi att arbeta och betala skatt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu