Soini sopii RKP:lle

Yllättyneitä olivat?
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

RKP on avarakatseinen. Soini ja Persut katsovat maailmaa helvetin kapeasta näkövinkkelistä.

Äänestä
  • Tässä on kyse vallasta ja sen menettämisen pelosta.
    RKP menisi samaan hallitukseen vaikka Stalinin kanssa.

    Äänestä

RKP on meille vaaraton iilimato. Kepu tarvii lisäpaikkoja rinnalleen kun alkaa kansaa pettämään.

Äänestä
  • Vai vallan kiilto se on vain Persujen silmissä. Persut ovat pettureita. Kyllä äänestin Persuja pelkästään siksi, että he olisivat parantamassa kaikkien suomalaisten toimeentuloa ja elämää. Asiat ratkaistaan yhteistyöllä eikä vallalla.

    Äänestä

  • RKP ei ole meille vaaraton natohihhulointinsa takia.

    Äänestä

Keskusta ei tarvitse näitä veneen keikuttajia.Kolme suurta puoluetta riittää
vallan mainiosti siinä ei tarvita rkp:tä vaatimuksineen.
Jo riittää suomalaisten alistaminen.Keskustalla on nyt täydellinen paikka
korjata se virhe,jonka Virolainen aikoinaan teki.
Haglund hallituksessa on suorastaan uhka muutenkin Suomen kansalle.
Enkä usko,että Sipilä on halukas tukemaan ja poisselittämään hänen
irtiottojaan kuten Stubb,jolla on sama agenda.

Äänestä
  • Kansan enemmistö ymmärtää, miten tärkeää Suomen kuuluminen Pohjoismaiseen yhteisöön on. Yhteisön henkeen kuuluu myöskin yhteinen kielipohja. Voidaan sanoa hyvästit pohjoismaisuudelle, jos ruvetaan sönkkäämään englanniksi. Se olisi ala-arvoista maailman parhaassa maailmansodassa.

    Äänestä

Voi sopia Perussuomalaiset RKP:lle mutta sopiiko RKP Soinille.

Äänestä
  • Nähtäväksi jää, uskaltavatko persut ottaa hallitusvastuuta ja miten kauan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


46456 kirjoitti:

Yllättyneitä olivat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu