Fenno ei vanhaksi elä

12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onhan tuo tiedetty jo iät ja ajat. Fennoksi syntyminen ja fennon elämäntavat omaksuminen on sama kuin kuolemantuomio. Puhukaa kulttuurista!!

Äänestä
  • Onko sulla jotain ongelmia kun noin yrität selittää?

    Äänestä

Onko asiallista tuo täällä ruotsalaisten sivistyneitten palstalla ja kuuluuko sivistykseenne tuon kaltainen ivaaminen?

Koskaan emme tiedä kenen pitää lähteä. Mahtaako suomenruotsalaiset ajatella omaa elämäänsä josko sekään ei ole ikuista mitä he näköjään kuvittelevat?

Äänestä
  • Ottaahan aivoon kun täällä ovat maleksineet vuosi satoja ja nyt tulee lähtö johonkin tuntemattomaan, koska ruotsikaan ei heitä huoli.

    Äänestä

Että oikein kahteenkertaan viitsitään laittaa tänne kuolemattomien palstalle, missä on moraalinne teillä svedarit onko tuon laatuinen ilmoittelu järkevää ja ihmismäistä?

Äänestä
  • Missä on fennon moraali? Onko sitä koskaan ollutkaan!

    Äänestä

  • Eipä tarvitse laittaa millekään palstalle. Asia, jonka jokainen vähänkin seuraa ympäristöään tietää muutenkin. Et taida kuulua niihin. Et taida lukea lehtiä. Fennot ilmeisesti tavoitelevat kuolemattomuta. Kertokaa minulle, ystävällisesti, milloin ensimmäinen persu saavuti tämän tilan. Kumpi ehti ensimmäisenä, Hakkarainen vai Soini?

    Äänestä

  • FennoKuolematon kirjoitti:

    Eipä tarvitse laittaa millekään palstalle. Asia, jonka jokainen vähänkin seuraa ympäristöään tietää muutenkin. Et taida kuulua niihin. Et taida lukea lehtiä. Fennot ilmeisesti tavoitelevat kuolemattomuta. Kertokaa minulle, ystävällisesti, milloin ensimmäinen persu saavuti tämän tilan. Kumpi ehti ensimmäisenä, Hakkarainen vai Soini?

    Röyhkeys näyttää olevan hurripaskoilla jo perittyä sivityneisyyttä ruotsalaisilta kantaisiltään.
    Olette täällä Suomessa vain kaikkein vihatuin ryhmittymä ja sehän johtuu teidän ylimielisestä suhtautumisesta pääväestöön. Huomioikaa pääväestö käsittää 95% kansastamme täällä Suomessa te olette vaivainen 5% ruotsalainen paskajoukkio eli hurripaskoja.

    Äänestä

Persuprovo taas kerran. Hävetkää!

Äänestä

Kuinka kauan se typerä sukusi olisi elännyt ilman varustamotukea tai maataloustukea.

Äänestä

Tiedottajafenno paljastaa lukeneensa iltapäivälehteä.ja ennustaa samalla, ettei fennona elä vanhaksi. On se sellainen tiedottajafenno.

Äänestä
  • On svedareilla nyt ilon aihetta kun suomalainen kirjailija on kuollut.
    Missä sivistys teillä svedarihurrit vai oletteko jotain raukkoja joita täällä elätetään?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnSeSellainen kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1429590891388.html?utm_campaign=tf-IS&utm_medium=tf-desktop&utm_term=1&utm_source=huuto.net&utm_content=site

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu