En kyllä enää tajua itekkään miksi tätä paskaa seuraan ku alkaa ajattelemaan. 2007 aloin kattomaan uuden telkkarin takia.
Paskaaaaaaaa
32
247
Vastaukset
- gjhjkggggcvb
Siksi että se ei ole sinusta oikeasti paskaa. Sinä vain sanot niin, koska niin moni muukin haukkuu sitä. Ja luulet saavasi luuserin leiman jos myönnät pitäväsi Salkkareista.
Napi napi, tykkäät kuitenkin oikeesti...- Heponenroponen
Täyttä asiaa!
 - Anonyymi
Asiaa! Salkkarit on parasta tosi-tv: tä
 - Anonyymi
mä tykkään ihan sikana
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mä tykkään ihan sikana
Mä OLEN sika ja rakastan Salkkareita!
 
 Jos tykkää paskasta, niin eikö se silti ole paskaa?
- Anonyymi
No shit?
 - Anonyymi
Tuleeko telkun maksuttomilta kanavilta mitään muuta kuin pashaa nykyään?
 - Anonyymi
Ei oo, se o shelvää!!!!
 - Anonyymi
Juttakin tykkää paskasta, siis miesten paskasta.
Ismo pieri märkiä pieruja Jutan suuhun, mutta ei enää.
Nyt Jutta on puutteessa. - Anonyymi
Pashaa se voi olla.
 
- Paskaaaaaaaa
No ei kyllä ole hyvä ohjelma enää. Ja joo osittain oot oikeessa. :D Kyllähän tota siis seuraa paskemman puutteessa, mutta ku alkaa oikeesti miettiä nykysalkkareita ja juonenkäänteitä niin jotain on pahasti pielessä. En edes lähde luettelemaan enempää koska tulee pitkä lista ja aikaa olis muuhunkin. :) Tottakai ymmärrän, että fiktiotahan kaikki tv-sarjat on, mutta noin yliampuva ei jossain vaihteessa vaan nappaa ja alkaa olla tylsää. Etenkin sama asian vatvominen kuten monessa muussa (jo onneksi lopetetussa) ohjelmassa. Olisiko sitten tylsää kattoa tv-ohjelmaa jossa kaikki tapahtuu kuten oikeessa elämässä? Se on taas mielipide asia erikseen. Mielestäni vanhat salkkarit ajalla 1999-2007 oli niitä katottavia. Tää on jonkun asteinen tapa ainaki itellä kattoa. Ei siis voi sanoa, että oottaisin joka päivä innolla: "Jee kohta näkee ennakkoon huomisen salkkarit vittu enää puol tuntia." Mutta katsotteko tota oikeesti tosissaan kiinnostuksella vai "läpällä"? Jotenki se jakso on vaa tavan mukasesti nähtävä emt. Ja ei en ole luuseri voin nytkin sanoa, että ihan täyttä paskaa toi koko ohjelma on nykyää mutta katotaa silti.
- gdfgdgdf
Onhan se ihan tyhmäksi mennyt, mutta pakko kuitenkin kattoa!
 - Hyvä_Suokaus
gdfgdgdf kirjoitti:
Onhan se ihan tyhmäksi mennyt, mutta pakko kuitenkin kattoa!
Ullan pierut piristää kummasti.
 - Anonyymi
gdfgdgdf kirjoitti:
Onhan se ihan tyhmäksi mennyt, mutta pakko kuitenkin kattoa!
Ihan pakko.
 - Anonyymi
gdfgdgdf kirjoitti:
Onhan se ihan tyhmäksi mennyt, mutta pakko kuitenkin kattoa!
Aaaaaaaaahhhhhhhh!
Nyt multa tulee!
Örfff, örfff, örff! - Anonyymi
gdfgdgdf kirjoitti:
Onhan se ihan tyhmäksi mennyt, mutta pakko kuitenkin kattoa!
Ei yhtään tyhmempää kuin muukaan skeida, jota telkusta nykyään syydetään.
 
 - präät
Salkkarit oli oikeasti ihan hyvä sarja silloin alkujaan vuonna 99. Myöhemmin se on sitten muodostunut ihan naurettavaksi paskaksi jota katsoo oikeasti vain aivokuolleet olmit.
- Anonyymi
Salkut on paras tv-ohjelma!
 - Anonyymi
Salkkarit on ihan oikeasti hyvä sarja ja niin on
Pihlajasatukin. - Anonyymi
Miks Salkkareissa on aivan liikaa lääkäreitä ja muuta
sairaalahenkilökuntaa?
Eihän se ole mikään sairaalasarja!
Benkun lisäksi pitää saada lisää n*******tä! - Anonyymi
Ne on ihaaan parhaita!
 - Anonyymi
Halutaan heti lisää!
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on ihaaan parhaita!
Niin on!
Ei enää mitään lääkäreitä
vaan me halutaan Salkkuihin heti lisää n*******tä!
Ne osaa pitää hauskoja kekkereitä! - Anonyymi
mä en olekkaan tiennyt, et aivokuolleet pystyy kattoo telkkaria tai tekemään ylipäätäään mitään.
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks Salkkareissa on aivan liikaa lääkäreitä ja muuta
sairaalahenkilökuntaa?
Eihän se ole mikään sairaalasarja!
Benkun lisäksi pitää saada lisää n*******tä!ööö jopa 2 lääkäriä tai nyt enää 1 ku kalle lähti.
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on ihaaan parhaita!
Mistäs niihin slaikkuihin saatais lisää pikimustia miehiä(siis n.......tä)??
 
 - Anonyymi
oikeesti kuitenki tykkäät. ja ei kukaan pakota katsomaaan. Telkkarin voi aina sulkea tai vaihta kanavaa, vai onko sulla semmonen telkkari, jota ei voi sulkea ja kanaviakin on vain 1
 
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1315375Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1985059SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei614100"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873521Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093038HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122733Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan322439Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2742038Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan121521Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.891429