Toverit työläiset onko oikein ja demokraattista?

KiintiöilläHallitukseen

Toverit mitä pidätte siitä, että kiintiöillä saa etuilla hallitukseenkin pääsemisen ja onko äänestäminen pelkkää kansan hämäämistä kun eliitti tekee omia päätöksiään?

RKP tulee olemaan hallituksessa niillä tutuilla kahdella ministerillään koska kiintiöt velvoittavat sen siellä olon ja turvaamassa eliitin hyvinvointia ja etuilemista.
Keskustan päättäjät ovat joskus tehneet lehmäkauppoja RKP:n rahoittaessa heidän talouksiaan ja rahaa säätiöiltä on siirtynyt herrojen tileille näin eliitin kiintiöt on sorvattu argumentteihin ja siellä ne pysyvät salassa kansalta.

RKP saa myös valita mitkä salkut se hyväksyy itselleen ja opetusministerin salkku on mieluisa heille, tietysti oikeusministeri on tärkeä koska sillä he saavat pakkoruotsituksen jatkuvuuden kestämään. Puolustusministeriksi nousee joku soluttautunut RKP:läinen kokoomuksesta tai sosuista ja venäjäviha jatkuu entisellään.

9

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RKPeiongelma

      RKP tulee luultavasti hallitukseen. Se ei kummoisestikaan eroa Perusuomalaisista, Keskustasta tai demareista Kokoomuksesta puhumattakaan.
      Mikäli halla-aholaiset onnistuvat saamaan hallitusohjelmaan etnistä maahamuuttopolitiikkaa, sivistyneistö ja rehdit työläiset lähtevät persuista. Mikäli eivät saa, persuissa alkaa siltikin hajoamistendenssi. Tuskinpa Sipilä ottaa niskoilleen kieltäytymisen humanitäärisestä avusta ja Perussuomalaiset jäävät hallituksen ulkopuolelle. Sekin variaatio edistää persujen hajoamista.

      RKP kantaa vastuuta Suomen liittämisestä Isäntämaasopimuksella naton sota-alustaksi. Perussuomalaiset valitettavasti tukivat toimenpidettä. Se jää molemmille puolueille riippakiveksi ja Suomi voi joutua kärsimään sopimuksesta kovat lunnaat.

      • RKPonOngelmapuolue

        Otattaisit ja tarkistaisit edes ketä eduskuntaan menee sinne ei Halla-Aho ole valittuna?
        Sinulla on joku ongelma jos näet Halla-Ahon jo unissasikin niin voisit hakea apua tuohon valitettavaan kammoosi.


      • persuongelma
        RKPonOngelmapuolue kirjoitti:

        Otattaisit ja tarkistaisit edes ketä eduskuntaan menee sinne ei Halla-Aho ole valittuna?
        Sinulla on joku ongelma jos näet Halla-Ahon jo unissasikin niin voisit hakea apua tuohon valitettavaan kammoosi.

        Perussuomalainen puolue on oikeistonsa takia ongelmapuolue. On aivan sama onko hallituksessa Persut vai RKP vai molemmat. Kumpikin liputtaa naton puolesta, on työväenliikettä vastaan, tukee sotun leikkauksia.


    • Ei ole kiintiöitä hallitukseen kenelläkään, ei edes kommunistisella työväenpuolueella.

      Kovasti se on demokraattista koska meidän valitsemamme henkilöthän siellä hallitusta ovat sorvaamassa ja jos se ei saa eduskunnan luottamusta niin ei se koskaan ole oikea hallitus.

      Kommunistithan pelkäävät demokratiaa ja ovat sorvanneet sen uuteen muotoon eli kansandemokratiaksi joka oikein suomennettuna on puoluediktatuuri, niissä kun se oppositio istuu vankileirillä. Sellainen ei voi olla demokratiaa jos ei kunnon oppositiolle anneta mahdollisuuksia. Saattehan tekin äänestää eikä teitä viedä paikalliseen Siperiaan piikkilankojen taakse kuten kommunistit yleensä tekevät niille joiden he kuvittelevat olevan demokraatteja ja siten oppositiota..

    • itty

      Työeläkeläinen mukamaste pitää aatetoverinsa aloitusta kommunistien toimena ja arvostelee omaa barbariaa kommunistien tekona.
      Aloitus on puhdasta äärimmäisen oikeiston vihapuhetta.

    • apnes

      Persuoikeiston harjoittama suomenruotsinkielisten haukkuminen ällöttää. Ei sanaakaan Haglundin tukemasta natolinjauksesta, joka saattaa maamme turvallisuuden vaakalaudelle.

      • PaskahaiseeRKpeessä

        "RKP:n kiiltokuvapoikaset saavat sitä mitä he tekevät alapäästään eli paskaa että korvissa vain vinkuu!"

        Haglund ajaa Suomen tilaan mistä on seurauksena se, että itsenäisyydemme on kohta historiaa.


      • jussi.haisee
        PaskahaiseeRKpeessä kirjoitti:

        "RKP:n kiiltokuvapoikaset saavat sitä mitä he tekevät alapäästään eli paskaa että korvissa vain vinkuu!"

        Haglund ajaa Suomen tilaan mistä on seurauksena se, että itsenäisyydemme on kohta historiaa.

        Tuommoinen ulosteilla mässääminen ei ole kommunistin puhetta. Se kuuluu äärioikeiston agendaan


      • ToveritLisääLöylyä

        "RKP:n kiiltokuvapoikaset saavat sitä mitä he tekevät alapäästään eli paskaa että korvissa vain vinkuu!" RKP on pierujen puolue ja paska siellä vain haisee kuin hapansilakat tiinussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      408
      3187
    2. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      88
      2348
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2319
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      21
      1990
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      181
      1504
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      11
      1347
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1139
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      44
      1082
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      92
      979
    10. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      119
      962
    Aihe