Suomi nousuun

Pykätään niin perrusteellisen monta tuulimyllyä. Pystyttetään ne keskipäivällä. Maapallon pyörimisliike lakkaa, sillä ropelit vastustavat pyörimisliikettä. suomi jää auringon puolelle ja on sen jälkeen yötä päivää valoisa ja viljava paikka asua ja vastustaa Natoa ja maahanmuuttoa ja veronkorotuksia ja maataloustukia ja parlamentarismia ja fundamentalismia ja väärinpeluuta ja Kekkosvastaisuutta ja rahanpesua ja pakkoruotsia ja budolajeja ja hyttytyttöjä ja laulufestivaaleja. Onneksi pääsin eduskuntaan. Kiitos äänestäjät, kiitos.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kun rahat loppuneet?
yks pikku pointi vaan

Ostetaan vaikkapa Nallelta se kallis auto oliko 400 000 € tai sinne päin.
Sillä mukava ajella, 12-pyttyinen..sopii suurempikin perhe samaan aikaan...
Mutta, mistä raha? Se pitäisi ratkaista.
Joka sen ratkaisee, saa nobelin. Taatusti.
Hesan vihervasurit on linjoilla, kun heidät sinne syötetään.
Mutta, hekään ei tiedä mistä se raha heille tulee.
Luulevat, että Helsinki tuottaa heille sen sossurahan.
Kunhan käppäilee pankin seinälle raha-automaatille vain, sieltä se tulee.
Helsinki ottaa päältä muun maan verovaroista, sitten on jakavinaan kuin omistaan "kehityskuntiin".

Väki pyrkii Helsinkiin, apajille, ulkomaita myöten.
Tuleeko 2-putkinen paskaputkikin merelle sitten.
Silakoilta lähtee sitten se toinenkin silmä.

Äänestä
  • Ois se mahtavaa ajella nallen loistoautolla.

    Äänestä

  • Oostakaa oostakaa, oostakaa oostakaa. Silmättömiä silakoita.

    Tiesittekö maalaistollikot, että ilman Helsinkiä ei olisi muutakaan Suomea.

    Kaikki alkoi jo Kampakeraamisen kauden loppupuolella. Perustettiin Helsinki ja sinne Suomenlinna. Igor Bock olisi voinut tarkemminkin selittää, mutta hän on pilvessä tai kasvaa horsmaa riippuen siitä, pääsikö ylös vai alas silloin kun heitti veivinsä nurkkaan.

    No mutta jatketaan. Suomenlinna voi hyvin ja kukoisti, vain naiset puuttuivat, koska ei ollut oravannahkoja, ei kameleita, ei naisia. Eräänä sateisena torstai-iltapäivänä, taisi olla 21 003 Ekr, Suomenlinnaan haaksirikkoutui outoa kieltä puhuvia hyttytyttöjä. Nämä sitten sikisivät ja ei aikaakaan kun Suomenlinna oli ylikansoitettu. Alkoi suuri kansainvaellus, ketkä tukeilla, ketkä lautoilla, ketkä suihkuturbiinialuksilla saapuivat he Kaisaniemen rantaan ja siitä sitten siirtyivät kansoittamaan nykysuomea. Nuiden aikojen peruja on, ettei ihminen vieläkään ymmärrä naista. Ikäänkuin samaa kieltä puhuisi, mutta kuitenkin; käsittämättömin sanankääntein. Mutta miksi ihmeessä nainen jo aikojen alussa jätettiin tyystin ilman logiikkaa ja mies tyystin ilman viinaa ? No mieshän on sitten aikojen kuluessa oppinut ryystämään jos vaikka mitä, mutta se naissen logiikka, se naisen logiikka... Voi voi.

    Äänestä

Perrmanto että minua juippii. Menin sitten ostamaan tuulivoimaa. Aina kun sitä tarttee, on tyven tai västäräkki törmännyt roottoriin. Kyllä juippii. Ja silloin kun sitä en tarvitse, sitä tuulisähköä tulee niin että kipunat sinkoilee. Yritä siinä sitten saada sitä talteen, tarkkaan suodatettua ja aikavakioitua elektronien eestaasliikettä.

Minusta on hyvä että mielipidepankin varamies kertoi tärkeitä asioita maamme historiasta. Enpä olisi tiennyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juuriva_Littu kirjoitti:

Pykätään niin perrusteellisen monta tuulimyllyä. Pystyttetään ne keskipäivällä. Maapallon pyörimisliike lakkaa, sillä ropelit vastustavat pyörimisliikettä. suomi jää auringon puolelle ja on sen jälkeen yötä päivää valoisa ja viljava paikka asua ja vastustaa Natoa ja maahanmuuttoa ja veronkorotuksia ja maataloustukia ja parlamentarismia ja fundamentalismia ja väärinpeluuta ja Kekkosvastaisuutta ja rahanpesua ja pakkoruotsia ja budolajeja ja hyttytyttöjä ja laulufestivaaleja. Onneksi pääsin eduskuntaan. Kiitos äänestäjät, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu