Räty,Pekkarinen,ym
saatte muhkeaa korvausta tehdystä eduskunta "työstä"
mut nyt olette työttämien suuressa laumassa,mitäs sen
työttömyyden torjumiseksi tulikaa tehtyä silloin kun olitte
päättämässä asioista
Pudonnet politikot
1
85
Vastaukset
- ei-syytä-huoleen
Rätyllä (kokkari) on määräaikainen Helsingin ap.kaupungin johtajan pesti (sos.terv.), johon voi palata. Määräaikaisuutta vielä pari-kolme vuotta jäljellä. Valittuaan aloitti ensi töikseen H:gin kaupungin terveysasemien lopettamiset. Lopetuslistalla oli ensi alkuun 20 terveysasemaa. Terveysasemia on vielä paljon jäljellä.
Pekkarinen (kepu) käsittääkseni valittiin eduskuntaan, muistanko väärin?
Sen sijaan Jouni Backman (demari) putosi. Hän oli ollut demarien eduskuntaryhmän puheenjohtaja (piiskuri). Sopeutumisraha lähtee juoksemaan, mutta eiköhän ainakin AY-puolelta (SAK?) suojatyöpaikka löytyne. AY-pomot tienaavat paremmin kuin ministerit ja pressa. Siis ei syytä huoleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1603142
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten5012645Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!371407Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?1011349Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?221191- 451099
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3021015Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi120978Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti46971Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.35901