Esimerkiksi ollaan maksettu kotivakuutusta luotettuun POHJOLAAN pyysin uuden tarjouksen noin 30 % halvempi miksiköhän ei kerrota esim vanhuksille tätä tarjousta
eli maksavat kymmeniivuosia vanhaa maksua
eli maksavat kymmeniivuosia vanhaa maksua
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis !?
Tässä sinulle välimerkkejä: ,,,, .... !!!! ????
Kotivakuutuksen kanssa kannattaa olla tarkkana.
Ainakin if-yhtiö kääntää vaikka rankkasateen poudaksi ja aikaisemmin ehjän katon vuotavaksi jotta ei tarvitse korvata rankkasateen aiheuttamaa viemäritukosta ja kattovauriota.
Pyysin yhtiötä käyttämään aikaisemmin maksamani vakuutusmaksut joukkojensa uudelleenkoulutukseen sekä tarkistamaan tietolähteensä. Luonnonilmiöitä koskevat asiat tarkistavat Forecan sivuilta ja tpauksessani lähin havaintoaseema oli 25 km:n päässä.
Paska firma omanedun tavoittelija asiakapalvelun kanssa mitään tekemistä, ei ollenkaan pienen ihmisen asialla.
Yritin samaa eli saada uuden tarjouksen mutta äsken tuli viesti Pohjolalta etteivät he voi tehdä uutta tarjousta voimassaolevista vakuutuksista.
Haluavat siis, että kysyt tarjouksia ainoastaan Pohjolan kilpailijoilta. Hyvä tapa menettää asiakkaita.